Karlovarští v úvodních minutách působili dosti vlažným dojmem a za svou pasivitu byli v šesté minutě potrestáni, kdy Matěj Stůj ranou z velkého úhlu nachytal domácího gólmana. Bohužel i další minuty patřily Kladnu a Tomáš Chroust krátce po polovině třetiny zvýšil na 0:2. Tento stav vydržel až do přestávky, během které měli domácí spoustu věcí k přemýšlení.

Do druhé třetiny nastoupila pozměněná sestava a na hře se to začalo odrážet. Naši hráči byli střelecky aktivnější, dlouho však nedokázali najít recept na kladenského brankáře. Čekání skončilo až v jedenatřicáté minutě, kdy slavil úspěch Tomáš Nushart se svou táhlou střelou z poloviny hřiště. Domácí postupně začali přitápět pod kotlem a jejich tlak vyústil v osmatřicáté minutě ve vyrovnávací branku Michala Strachoty. A bylo ještě lépe, uběhlo totiž pouhých dvaačtyřicet vteřin než Jiří Lebeda využil chyby v kladenské obraně a ze samostatného úniku poslal svůj tým poprvé do vedení.

Třetí třetina začala spíše takovou oťukávanou, první vážnější šance přišla až v sedmé minutě závěrečného dějství, kdy rychlou kombinaci zakončil kladenský Tomáš Chroust vyrovnávacím gólem. Možná se fanouškům již začali vkrádat myšlenky na další prodloužení. Nic takového se však nekonalo. Daniel Nicklas totiž během pěti minut zužitkoval jak přihrávku od Michala Strachoty, tak i od Michala Klápy a rázem to bylo 5:3. Definitivní razítko na karlovarské vítězství dal v samotném závěru Miloš Tyl.

A-tým balancoval nad propastí, nakonec to však zvládl a vítězí 6:3. Je tedy jasné, že nás čeká s Kladnem stejný scénář jako minulý rok, opět uvidíme rozhodující pátý zápas. Zápas, který rozhodne o tom, kdo si v příští sezoně zahraje Livesport Superligu. Pojďme ještě naposledy zaplnit Míčovku a ukázat, kdo je tady doma. S pořádnou kulisou v zádech se klukům bude hrát rozhodně lépe. Přijďte si užít florbalový svátek, těšíme se na vás v neděli od 16:00