Jak už to tak bývá, tak ve vzájemných zápasech je to většinou Kladno, kdo drží míček většinu času na svých hokejkách. Jinak tomu nebylo ani tentokrát a byli to domácí, kdo v jedenácté minutě otevřel skóre. Aby toho nebylo málo, tak velice rychle přišel i druhý gól a rázem tak karlovarští museli dotahovat nepříjemné manko. Snížení mohlo přijít v přesilové hře, bohužel početní výhoda nepatří v poslední době mezi největší zbraně našeho týmu. Hurricani se k žádnému nebezpečnému ohrožení branky nedostali a kýžené korekce stavu se tak nedočkali.

Možnost zahrát si přesilovou hru dostali v úvodu prostřední periody i Kanonýři, kteří byli o poznání úspěšnější a navýšili tak své vedení na 3:0. Náš tým trápila přesnost střelby, když už se dostal do nějaké zajímavé pozice, tak míček většinou skončil mimo branku. Naději na zvrat vykřesal až osmadvacet vteřin před druhou sirénou Dan Nicklas, který slavil úspěch se svým důrazem na brankovišti.

Kdo čekal, že karlovarský tým branka nakopne k obratu, ten byl bohužel velmi brzo vyveden z omylu. Krátce po zahájení třetí třetiny totiž přišlo další oslabení, které přineslo čtvrtou inkasovanou branku. A bylo ještě hůř, za půl minuty totiž Kladno přidalo další a vypadalo to, že míří za ziskem třech bodů. Naději pro svůj tým ještě vykřesal Tomáš Nushart a mohlo být ještě lépe, pokud by tým Míry Závory využil nabídnutou početní výhodu. Bohužel i tato zůstala nepotrestána. A-týmu na zvrat nestačila ani pět minut dlouhá hra bez gólmana, kde sice snížil svým druhým gólem Tomáš Nushart, Prosadit se však dokázalo i Kladno a to hned dvakrát a po výsledku 7:3 to byli právě domácí, kdo se mohl radovat ze zisku třech bodů.

Další vítězství nám již Kladno nepovolilo a dlouhá série bez porážky s tímto soupeřem tak skončila. Zároveň to bohužel znamená, že si oba soupeři vyměnili pozice v tabulce, náš A-tým se propadl až na páté místo, které nezaručuje možnost výběru soupeře pro čtvrtfinále a start na domácím hřišti. Do zbývajících dvou kol tedy mají muži o motivaci postaráno a zároveň mají o čem přemýšlet, protože tři porážky z posledních čtyř kol nejsou nic, co by je před play off povzbudilo.

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 7:3
branky:
11. Marek Veselý, 13. Jakub Bohuslávek, 21. Marek Veselý, 45. Marek Veselý, 46. Filip Kučera, 58. Matyáš Bachmaier, 60. Miroslav Šnajdr - 40. Daniel Nicklas, 51. Tomáš Nushart, 59. Tomáš Nushart; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2 + Matěj Stůj 5:4; využití: 2:1; diváků: 133; zásahy brankářů: Marek Macík 21 - Václav Zavadil 11; po třetinách: 2:0, 1:1, 4:2;