Oba soupeři se zatím střídali v lepších nástupech do utkání a tato tradice pokračovala i nyní. Tentokrát to bylo Brno, kdo jako první otevřel skóre. Domácí naštěstí zareagovali velmi rychle a za necelou minutu bylo srovnáno zásluhou Ondry Hurta, karlovarský útočník byl hlavní tváří úvodní periody, protože ve zbylém čase se dostal ještě do několika šancí, jednu z nich vteřinu před koncem dokázal proměnit a zařídil svému týmu těsně vedení.

Druhá třetina byla přeci jen o něco opatrnější, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Na branku se čekalo až do její druhé poloviny a bylo to Brno, kdo využitou přesilovou hrou srovnal. Tento gól odstartoval doslova lavinu, jelikož během dalších osmadvaceti vteřin padly další dva, po jednom na každé straně. Na té domácí slavil úspěch Daniel Nicklas. Zatímco v úvodní třetině se v závěru prosadili domácí, tak v té prostřední jim Bulldogs oplatili stejnou mincí a před závěrečnou dvacetiminutovkou byli oni na koni.

Do třetí třetiny sáhli trenéři ke změnám v sestavě s jasným cílem, zvrátit nepříznivý vývoj. Bohužel všechny útoky dlouho ztroskotávali na brněnském brankáři. Velkou nadějí na srovnání byla pět minut před koncem přesilová hra. Tu bleskurychle zužitkoval Michal Strachota a vrátil domácí do zápasu. Když už to vypadalo, že se bude jen tak dohrávat a čekat na prodloužení, tak z ničeho nic se Brno dokázalo prosadit. Do konce v tu dobu zbývaly dvě minuty. Hurricani zariskovali, odvolali brankáře a vrhli všechny síly do útoku. Dlouho to však vypadalo, že tentokrát již srovnat nedokáží. Z poslední akce, v poslední vteřině však dokázal skórovat Daniel Nicklas, který v obrovské euforii poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase se oba týmy střídaly v šancích, ani jeden se však prosadit nedokázal. V polovině desetiminutového prodloužení přišel klíčový moment, kdy hosté šli za špatné střídání do oslabení, následnou početní výhodu zužitkoval Michal Klápa a vystřelil Hurricanům druhý bod.

A-tým dalo by se říci přežil klinickou smrt, vteřina ho dělila od toho, aby v sérii prohrával, místo toho jde však do trháku a zítra bude bojovat o další, ten nejdůležitější bod. Dnes do Míčovky dorazila naprosto fantastická návštěva, 563 fanoušků je číslo, ve které snad nikdo nedoufal. Pojďme to ještě zítra zopakovat, kluci to budou potřebovat a hlavně si to za dnešní výkon rozhodně zaslouží. Tak zítra v 15:00.

FB Hurrican Karlovy Vary - Bulldogs Brno 6:5p
branky:
6. Ondřej Hurt, 20. Ondřej Hurt, 32. Daniel Nicklas, 56. Michal Strachota, 60. Daniel Nicklas, 65. Michal Klápa - 6. Adam Konečný, 32. Adam Konečný, 32. Jan Vojtíšek, 40. Matěj Surkoš, 58. Matyáš Němec; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:2; využití: 2:1; diváků: 563; zásahy brankářů: Daniel Váradi 19 - Jakub Haltmar 24; po třetinách: 2:1, 1:3, 2:1, 1:0;