Karlovarský tým vstoupil do zápasu aktivně a během prvních minut několikrát prověřil hostujícího brankáře. Ten odolával až do desáté minuty, kdy si Tomáš Navrátil vyjel z rohu do ideální střelecké pozice a nechytatelně umístil míček pod břevno. Bohužel vedení trvalo pouze jednatřicet vteřin, hned v následujícím střídání totiž Otrokovice zásluhou Františka Vykopala zužitkovaly chybu v domácí rozehrávce a srovnaly na 1:1. V šestnácté minutě se o slovo znovu přihlásila mladá první formace domácích, Lukáš Macháček se opět zhostil role nahrávače a Tomáš Navrátil nadvakrát dopravil míček do hostující branky a zařídil tak domácím po úvodní dvacetiminutovce těsné vedení.

Druhá třetina začala lépe pro hosty, kteří ostřelovali branku Jana Eckhardta, který měl plné ruce práce. Ve třiadvacáté minutě mu nešťastně propadla do branky střela Vlastimila Červenky a opět se tak začínalo od nuly. Krátce před polovinou zápasu se hosté poprvé dostali do vedení. Tomáš Sovják využil přesilovou hru. Ani karlovarská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ve skvělé formě hrající Lukáš Macháček totiž ke dvěma asistencím přidal i gól a do kabin se tak šlo za stavu 3:3.

Od prvních minut třetí třetiny bylo jasné, že nás čeká infarktový závěr, oba týmy se rvaly o každý metr hřiště a chtěly uspět, jelikož body z tohoto duelu potřebovaly jako sůl. Skóre se opět měnilo v šestačtyřicáté minutě, kdy se domácí nestihli vrátit a přečíslení zužitkoval ranou bez přípravy Marek Zapletal. Karlovarská střídačka zkoušela ještě verdikt rozhodčích zvrátit využitím trenérské výzvy, nic se však nezměnilo a branka byla uznána. Nakonec se ukázala být trefou vítěznou, jelikož Hurricani nedokázali i přes zajímavé šance vyrovnat a to ani při závěrečné power play. Z posledního utkání roku 2023 si tak odnášejí těsnou porážku 3:4.