Úvod zápasu se našim hráčům povedl o poznání lépe než doma s Ostravou, kdy prožili hororovou tříminutovku a v sedmé minutě otevřel skóre po povedené standartce Daniel Nicklas. Poté bohužel opět přišla slabší fáze zápasu a čtyři vinohradské góly během devíti minut zadělaly našemu výběru na pořádné problémy. Patnáct vteřin po čtvrté inkasované brance však snížil Petr Torma a do dalšího průběhu dal svému týmu naději s výsledkem něco udělat.

Před prostřední periodou trenéři trochu pozměnili složení svých formací a tento tah se jim začal velmi rychle vyplácet. Hned při prvním střídání vstřelil třetí branku Michal Strachota. Na něj navázali slepenými trefami v osmadvacáté minutě Michal Klápa s Danielem Nicklasem a karlovarští se poprvé dostali do vedení. A přetahovaná pokračovala, nejprve Vojtěch Klápa srovnal, aby hned z následující akce vrátil karlovarským vedení svým premiérovým gólem v našem dresu Jiří Lebeda. Ani tento stav nevydržel příliš dlouho a Radek Kužel opět dostal domácí do zápasu. Poslední slovo měli však Hurricani, konkrétně Matěj Korbel, který napodobil Jiřího Lebedu a i on si mohl schovat míček za první karlovarský gól v Superlize.

Jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí, čili brankou v síti Vinohrad. Karlovarská přesilovka sice zůstala nepotrestána, krátce po jejím skončení přeci jen zužitkoval tlak Daniel Nicklas a zkompletováním hattricku zajistil výběru trenéra Marka Mandlera poprvé v utkání dvougólové vedení. Poté nastal na nějaký čas s góly útlum, domácí se snažili vyrovnat, před karlovarskou obranu se jim nedařilo prosadit. Na další drama tak zadělal až pět minuty před koncem Ivan Pergler. Druhému vítězství v sezóně pak přiblížil náš A-tým v oslavení Matěj Svatek, i pro něj to byl premiérový superligový gól. Pokračující přesilovou hru však po prvotním šoku dokázaly Vinohrady zužitkovat, stejně jako závěrečnou hru bez brankáře. Od tří bodů dělilo Hurricany šestačtyřicet vteřin.

Prodloužení nabídlo spíše takovou vyčkávánou a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich ukázali více kreativity domácí, kteří se prosadili dvakrát, na straně karlovarských byl úspěšný pouze Michal Strachota a bod navíc tak zůstal v Praze.

A-tým tak sahal po druhém vítězství v sezóně, nakonec však bere pouze bod, který ho v tabulce prozatím nikam neposune a reprezentační přestávku tak stráví na chvostu tabulky. Nyní kluky čeká stejně jako ostatní třítýdenní pauza během které budou mít dost času se připravit na další fázi sezóny. Ta odstartuje 17.listopadu doma s mistrovskou Mladou Boleslaví.