Velmi dobře zaplněná karlovarská hala zažila ve druhé minutě šok, jelikož to byli hosté, kdo otevřel skóre. Odpověď přišla o pár chvil později, kdy Ondra Hurt po individuální akci předložil míček Danu Nicklasovi a ten napsal první kapitolu ze své show. Na další změnu stavu se čekalo deset minut než Honza Běloch dělovkou zakončil rychle rozehranou standartní situaci. Pro karlovarského beka šlo o první gól v sezóně. Štírům se sice povedlo vyrovnat, jejich euforii však utlumil gólem do šatny Michal Strachota, který spolu se svými parťáky v útoku hostující obranu úplně rozebrali.

Ústřední postavou prostřední periody byl karlovarský střelec s číslem 10. Dan Nicklas během čtrnácti minut nasázel do hostující branky hattrick a celkově se v zápase posunul již na číslo čtyři. České Budějovice korigovaly až v závěrečných vteřinách a do třetí třetiny si odnesly ztrátu 3:6.

V úvodu závěrečné třetiny přečkali domácí několik nebezpečných šancí a poté sami udeřili. A ano opět se neprosadil nikdo jiný než Dan Nicklas. Zahanbit se nechtěl nechat ani první útok, který zůstával až do čtyřiapadesáté minutě na jednom gólu. V samotném závěru se to však změnilo. Dva rychlé góly Michala Klápy a jeden Michala Strachoty určil jasný výsledek 10:3 pro náš tým.

Pět gólů Dana Nicklase a deset kanadských bodů elitní formace. A-tým tedy první zápas tohoto týdne zvládl a zapisuje šestou výhru v řadě. Nyní už zraky všech směřují do Brna, kde v sobotu dojde k prvoligovému šlágru. Muži vyzvou lídra soutěže, místní Bulldogs.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Štíři Č. Budějovice 10:3
branky:
6. Daniel Nicklas, 17. Jan Běloch, 20. Michal Strachota, 22. Daniel Nicklas, 27. Daniel Nicklas, 36. Daniel Nicklas, 48. Daniel Nicklas, 55. Michal Klápa, 57. Michal Klápa, 60. Michal Strachota - 2. Jan Králík, 19. Patrik Holý, 40. Patrik Holý; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Václav Zavadil 22 - Tomáš Švehla 23; po třetinách: 3:2, 3:1, 4:0;