Petrovice

Petrovice v posledních letech patří mezi týmy druhé poloviny tabulky a jinak tomu bohužel pro ně není ani letos. Po patnácti kolech mají na svém kontě devět bodů, které je řadí na dvanácté místo. I když se to možná nezdá, tak tým z Moravskoslezského kraje dokáže pořádně zatopit i předním týmům ligy, naposledy se o tom přesvědčili minulý víkend Bulldogs Brno, kteří zápas museli rozhodovat až v závěrečném dějství. Bodování týmu zatím vede s třiadvaceti body Ondřej Firda. Co stojí za zmínku je rozhodně také třetí nejlepší přesilovka v lize. Naopak v čem se Petrovicím úplně nedaří je hra v oslabení, při které patří naopak mezi nejhorší a jelikož jsou jedním z nejčastěji vylučovaných celků v soutěži, tak to může být jeden z klíčových faktorů.

Karlovy Vary

Karlovarští si minulý víkend střihli neplánovanou pauzu, když museli odložit zápas s Letkou. Nyní jsou však opět připraveni se porvat o prvoligové body. Pomoci by k tomu měli i navrátilci, kteří chyběli kvůli zranění, především pak centr prvního útoku Michal Strachota. Trenéra Martina Kratochvíla může těšit i fakt, že se do formy kromě tradičních bodových opor dostávají i další hráči. Za zmínku stojí především Honza Lang s Tomášem Nushartem, kteří si v listopadu drží průměr dvou, respektive třech bodů na zápas. Co se týče tabulky, tak tam se nic převratného neudálo. Hurricani drží třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na první Ústí, mají však zápas k dobru.

Vzájemné zápasy

Z prvního měření sil jsme sice odešli šťastnější, výhra se však nerodila vůbec lehce. Petrovice zde ukázaly, že jsou schopny silným týmům vzdorovat, avšak v závěru už nestačí. Ještě v sedmačtyřicáté minutě totiž ztrácely pouze 5:6. Kluci naštěstí ukázali kvalitu a došli si pro výhru 9:6. Dá se však předpokládat, že ani tentokrát to nebude nic jednoduchého. 

Sobota 4. 12. 2021

SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

17:00 Z.F.K. Petrovice - FB Hurrican Karlovy Vary

LUKÁŠ KORBEL