Na první branku si fanoušci počkali jen necelé čtyři minuty. To si totiž otevřela gólový účet v karlovarském dresu loňská posila Miloš Tyl, pro kterého to byl první ligový zápas v našem dresu. Bohužel poté si domácí obrana nepohlídala Pešku, který vzápětí vyrovnal. Ústí bylo i v dalším průběhu nebezpečnější a v šestnácté minutě se dočkalo i gólově a hned dvakrát a do kabiny si tak odneslo vedení 3:1.

V úvodu druhé třetiny bylo s domácími ještě hůř. Trčka totiž přidal další branku. Svěřence Martina Kratochvíla mohla do hry vrátit přesilová hra, kterou se jim povedlo využít zásluhou Dana Nicklase. Ve dvaatřicáté minutě nenápadnou střelou dostal svůj tým na dostřel Matěj Korbel. Nejlepší pasáž domácích v zápasu zakončil hned vzápětí vyrovnávací brankou Dan Nicklas. Domácí se dost nadřeli, aby se na svého soka dotáhli  a když už se jim to povedlo tak bleskově nechali Ústí vzít si dvoubrankové vedení zpět.

Stejně jako ve druhé části, tak i v té závěrečné to byli naši hráči, kdo jako první inkasoval. Tříbranková ztráta sedmnáct minut před koncem vypadala špatně. Naději vykřesal Michal Strachota, který se nejprve prezentoval parádní individuální akcí a pohotově usměrnil přihrávku Michala Klápy. Víc už toho A-tým ani přes velký tlak v závěru nestihl a na úvod tak zapsal porážku 6:7.

Stejně jako v loňském ročníku začínáme sezónu porážkou s Ústím. Šance na nápravu a zisk prvních bodů bude příští týden, kdy muži zajíždí na palubovku Torpéda Haviřov.

Komentář domácího trenéra Miroslava Závory: „Rozhodujícím momentem byla první třetina, kde soupeř trestal naše chyby. Do zápasu jsme se vrátili dobrým týmovým výkonem, ale bohužel nás drobné chyby provázely celý zápas. Věřím, že si do dalších zápasů přeneseme nasazení a bojovnost ze třetí třetiny. Děkujeme fanouškům, že nás dorazili po roce podpořit a věříme, že nás dorazí i na příští domácí zápas.“

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 6:7
branky:
4. Miloš Tyl, 27. Daniel Nicklas, 32. Matěj Korbel, 35. Daniel Nicklas, 51. Michal Strachota, 55. Michal Strachota - 5. Jan Peška, 16. Vladimír Trčka, 16. Václav Vavruška, 22. Vladimír Trčka, 37. Dan Semerád, 39. Tomáš Pšenička, 44. Jakub Fuchsig; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 175; zásahy brankářů: Daniel Váradi 22 - Marek Netopilík 26; po třetinách: 1:3, 3:3, 2:1;