Do utkání vstoupili hosté aktivněji a vytvořili si několik brankových příležitostí, naštěstí bez úspěchu. Karlovarští se osmělovali přeci jen pomaleji, byli to však oni, kdo jako první udeřil. O první branku série se dělovkou v přesilové hře postaral Michal Strachota. Stejný hráč přidal o minutu a půl později další gól a domácí byli rázem na koni. Bohužel euforii utlumily dvě vyloučení, to první sice hosté nevyužili, napodruhé již úspěšní byli a krátce před první sirénou se tak dočkali korekce stavu.

Ve třiadvacáté minutě jsme byli opět na začátku, jelikož Kladno dokázalo využít zmatku v domácím brankovišti a srovnat. Poté se hra trochu uklidnila, bylo vidět, že ani jeden ze soupeřů nechce udělat zbytečnou chybu. Skóre se opět měnilo až ve čtyřiatřicáté minutě, kdy po spolupráci dvou mladých pušek Jirky Šťovíčka s Tomášem Smolkou slavil druhý jmenovaný svůj první gól ve vyřazovacích bojích a hlavně vedení 3:2 pro svůj tým. Standartní situací si pomohli i Kanonýři, kterým se znovu povedlo srovnat.

Velká bitva pokračovala i ve třetí třetině, domácí dostali možnost jít opět do vedení díky přesilové hře, kterou však tentokrát využít nedokázali a tak přišel trest, Kladno dokázalo využít okénka v naší obraně a poprvé v utkání překlopilo vývoj na svou stranu. Pokud si pamatujete poslední zápas těchto týmů v Míčovce, který musely rozhodnout nájezdy a ani tentokrát nebylo po šedesáti minutách hotovo. O vyrovnání se totiž postaral kapitán Michal Klápa, který přesnou tečí nedal gólmanovi šanci. Do prodloužení jsme bohužel vstoupili v početní nevýhodě, se kterou to vypadalo dost nadějně, tři vteřiny před jejím koncem však Kanonýři přeci jen udeřili a rozhodli o zisku prvního bodu ve svůj prospěch.

A-tým po dobrém startu nakonec padl a v sérii tak bude muset dotahovat ztrátu. Šanci dorovnat stav budou mít kluci již zítra, kdy je opět od 13 hodin na programu druhý zápas. Dnes přišlo podpořit naše kluky skvělých 230 fanoušků, my věříme, že zítra to bude ještě lepší, protože podpora z hlediště bude opět extrémně důležitá.

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 4:5p
branky:
14. Michal Strachota, 16. Michal Strachota, 34. Tomáš Smolka, 55. Michal Klápa - 19. Marek Pixa, 27. Miroslav Šnajdr, 36. Ondřej Papoušek, 51. Aleš Höffer, 62. Ondřej Papoušek; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 230; zásahy brankářů: Daniel Váradi 24 - Marek Macík 26; po třetinách: 2:1, 1:2, 1:1, 0:1;