Bulldogs Brno

 Tým z jihomoravské metropole zakončil základní část na třetím místě s dvoubodovým náskokem právě na svého finálového soupeře. Pro čtvrtfinále si pak zvolil za svého soupeře Chomutov. Ten dokázal přehrát jasně 3:0 a v nejkratším možném čase postoupit do semifinále. Další, kdo se Brnu postavil do cesty bylo Znojmo. I tato série byla jasně v režii buldoků, kteří jihomoravské derby s přehledem zvládli, Znojmo porazili rovněž 3:0 a v nejkratším možném čase se tak dostali do bojů o titul. Bulldogs zatím ve vyřazovacích bojích zdobí vynikající přesilovky, které mají s úspěšností 50 % nejlepší ze všech. Zároveň se proti sobě postaví dva nejofenzivnější týmy. Karlovarskou obranu určitě opět prověří již tradiční střelec Adam Konečný. V play off se bodově daří také Petru Zajíčkovi. 

Karlovy Vary

Naši hráči letos opět přepisují historii karlovarského florbalu. Doposud bylo naším maximem semifinále. To už ale neplatí, po nádherné sérii proti vítězi základní části z Ústí si zahrajeme poprvé finále 1.ligy. Hurricani museli absolvovat o tři utkání více než jejich finálový soupeř, zároveň by se však dalo říci, že narazili na dva týmy, které florbalová veřejnost pasovala na postup do nejvyšší soutěže. Oba však svěřenci Míry Závory dokázali vyřadit, Kladno těsně 3:2 a Ústí minulý víkend 3:1 na zápasy. Bodově tým táhnou tradiční jména jako Michal Strachota, Michal Klápa nebo Daniel Nicklas. Není to však jen o nich, zásluhu na tomto úspěchu má každý hráč a člen realizačního týmu. Co musíme určitě zmínit je naše neskutečně silná brankářská dvojice. Dan Váradi výrazné pomohl k postupu přes Kladno, Venca Zavadil se pak objevil v semifinále proti Ústí, kde svými zákroky deptal střelce soupeře a dotáhl tak své spoluhráče do finále. Ať už se tedy trenéři rozhodnou pro kteréhokoliv z maskovaných mužů, špatná volba to určitě nebude.

Vzájemné zápasy

V základní části se v obou případech radovali Bulldogs, kteří doma vyhráli 4:2 a z Míčovky si odvezli body po výsledku 8:5. Jak všichni víme play off je zcela jiná soutěž a na nějaké výsledky z minulosti se nehraje. 

Pohled z kabiny

Útočník A-týmu Miloš Tyl

„Na finálovou sérii se všichni moc těšíme. Po historickém postupu panuje v týmu skvělá atmosféra a všichni jsou odhodlaní ve finále uspět. Proti Brnu očekávám opět vyrovnanou sérii, plnou osobních soubojů, tak jak je v play off zvykem. Buldoci mají mladý dravý tým, který může být vzhledem k lepšímu umístění v základní části a lepším vzájemným zápasům považován za mírného favorita. Věřím, že v náš prospěch naopak budou hrát roli zkušenosti, díky kterým jsme dokázali překlopit na svou stranu čtvrtfinálovou i semifinálovou sérii. Karlovarský florbal čeká historicky první finále v 1.lize. Za celou kabinu můžu říct, že do série jdeme naplno, chceme v ní uspět a vybojovat prvoligový titul. Zároveň bych určitě rád pozval i karlovarské fanoušky, kteří jsou v play off zatím skvělí, aby nás dorazili podpořit, ať už o tomto víkendu do Brna nebo příští týden do naší domácí haly.“

A-tým o víkendu čekají dvě historicky první finálová střetnutí, ve kterých si budou chtít vybojovat co nejlepší pozici před tím, než se série přestěhuje do Karlových Varů. K tomu by se jim určitě hodila i podpora z hlediště, takže pokud nemáte o víkendu co na práci určitě vyrazte do Brna kluky podpořit. Adresu haly najdete na odkazu níže.

Sobota 26. 3. 2022

MSH Vodova Brno - stará hala

16:00 Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary

Neděle 27. 3. 2022

MSH Vodova Brno - stará hala

15:00 Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary