Česká Lípa 

Česká Lípa zažila pořádně hořký konec základní části. Do sezóny vstupovala s ambicemi na postup do play off a nebyla tomuto cíli daleko. Veškeré naděje se však rozplynuly v posledním kole po domácí porážce 3:7 s Ostravou. Tým ze severu Čech tak stejně jako v minulé sezóně končí na jedenáctém místě a play off mu opět těsně uniklo. Trenér David Derka bude v klíčových zápasech sázet na produktivitu Jana Pešky s Radkem Krajcigrem, oba se podělili o pozici nejproduktivnějšího hráče týmu. Důležitou postavou bude pro Českou Lípu určitě také Štěpán Slaný, zkušený matador, který má z těchto klíčových bojů bohaté zkušenosti.

Karlovy Vary

Karlovarský výběr má za sebou první základní část mezi českou elitou. Do té vstoupil dobře a hned v prvním kole dokázal doma přehrát Pardubice, poté však pocítil krušný život nováčka nejvyšší soutěže, což bylo umocněno i tím, že se několik sezón ze Superligy díky Covidu nesestupovalo a týmy tak byly v lize již plně aklimatizované. I přesto však Hurricani předvedli řadu povedených výkonů, ve druhé polovině základní části dokázali odehrát vyrovnané zápasy s Chodovem, Spartou nebo Bohemians. V posledním utkání pak sahali po bodech v Pardubicích, kde těsně prohráli 6:5. Výběr trenéra Marka Mandlera před klíčovými boji posílily známé tváře Miloš Tyl s Tomášem Nushartem, kteří výrazně přispěli k loňskému prvoligovému titulu a nyní budou se svými staronovými spoluhráči bojovat v dalších důležitých zápasech. Nejproduktivnějším hráčem našeho A-týmu se stal Michal Strachota, který v šestadvaceti zápasech posbíral sedmadvacet bodů. V těsném závěsu za ním skončil Michal Klápa a Matyáš Velc.

Vzájemné zápasy 

Oba celky spolu letos odehrály dva zápasy a oba nabídly velké drama, v říjnu na domácí palubovce karlovarští sahali po třech bodech, nakonec brali pouze jeden za prohru 4:5 v prodloužení. Do nastaveného času směřoval i druhý vzájemný zápas, který rovněž skončil 5:4 pro Českou Lípu, tři body jí osm vteřin před koncem základní hrací doby vystřelil Štěpán Slaný. 

Dá se tedy očekávat, že i nadcházející série nabídne vyrovnanou bitvu, která nabídne řadu strhujících zápasů. Stejně jako v loňském play off bude A-tým potřebovat vaší podporu, v České Lípě tradičně panuje velmi bouřlivá atmosféra, tak neváhejte a pojeďte kluky podpořit na sever Čech. Pojďme ukázat, že nejsme mezi týmy s nejlepší návštěvností náhodou. 

Sobota 4.3.2023

SH Česká Lípa

19:00 FBC 4CLEAN Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary

ONLINE+VIDEO přenos

Neděle 5.3.2023

SH Česká Lípa

18:00 FBC 4CLEAN Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 

ONLINE+VIDEO přenos