Chodov 

Chodov na jehož střídačce stojí již dlouhé roky jako hlavní trenér David Podhráský patří k tradičním účastníkům vyřazovacích bojů. Na svém kontě má i dva mistrovské tituly z nejvyšší soutěže. V posledních letech však tým z Jižního Města není na přestupovém trhu tolik aktivní a spíše sází na hráče z vlastních zdrojů. Loňská cesta tak pro něj skončila již ve čtvrtfinále. Před novou sezónou tým opustil střelecký tahoun Petr Majer, který zamířil do zahraničí. Bez něj se v úvodu probíhajícího ročníku Chodov hledal, když zaznamenal tři porážky z prvních tří zápasů. Od té doby se však výkony zlepšily a aktuálně drží sedmé místo. Nejproduktivnějším hráčem je zkušený Marek Vávra. V kádru našeho soupeře najdeme i jednoho stříbrného medailistu z nedávného Mistrovství světa a je jím Tom Ondrušek.

Karlovy Vary

Karlovarští se do zápasového kolotoče vrátili povedeným zápasem s Mladou Boleslaví. Aktuálnímu mistrovi nejvyšší soutěže dokázali statečně vzdorovat a ještě ve třiačtyřicáté minutě drželi vyrovnaný stav 4:4. Nakonec hosté ukázali zkušenosti z těžkých zápasů a došli si pro tři body, pro naše kluky to však byl směrem do další práce pozitivní impuls. Před čtvrtečním duelem A-tým posílili na hostování z Tatranu Střešovice Filip Eliáš a Lukáš Macháček, oba se v novém působišti uvedli jedním bodem, na západě Čech budou zatím působit do konce kalendářního roku. Souboj s Chodovem bude zajímavý pro trojici hráčů, kteří v minulosti na Jižním Městě působili. Nejvýraznější stopu zde zanechal určitě Michal Strachota, který získal s chodovským výběrem dva mistrovské tituly. Kromě něj zde působili i Michal Klápa a především v mládežnických kategoriích také Jiří Lebeda.

„Moc se těším. I když tým Chodova je úplně jiný než v době, kdy jsem tam působil. Ale i tak se těším. Pořád jsou tam kluci, které považuji za kamarády. Stále je na lavičce David Podhráský v čepici. Na tribuně bude určitě Michal Bauer. Navíc si dám v bufetu u Pepy tousty a kávu. Na Chodově jsem zažil spoustu krásných zážitků a největší úspěchy své kariéry.“
říká před sobotním utkáním útočník Michal Strachota

Sobota 19.11.2022

SH Jižní Město

19:00 Florbal Chodov - FB Hurrican Karlovy Vary

ONLINE+VIDEO přenos

Lukáš Korbel