Karlovarští měli opravdu raketový start, když udeřili hned při svém prvním střídání. Svojí typickou akcí slavil úspěch Dan Nicklas. Bohužel to byla první a zároveň i poslední zajímavá událost úvodní dvacetiminutovky. V jejím dalším průběhu bylo totiž k vidění více nepřesností než pohledných akcí a když už k nějakému ohrožení branky došlo, tak si s tím gólmani poradili.

Ve druhé části se podařilo našemu týmu kombinaci zlepšit a odměnou jim byl druhý gól, o který se postaral Vojta Ježek. Netrvalo to ani dvě minuty a domácí už prohrávali 0:3, když se divákům znovu připomněl Dan Nicklas. No a aby toho nebylo málo tak stejný hráč krátce nato využil i přesilovou hru, čímž zároveň zkompletoval svůj devátý hattrick v této sezóně. Karlovarská obrana společně se skvěle chytajícím Vencou Zavadilem dlouho odolávala a držela čisté konto, o to jsme bohužel přišli čtyři minuty před koncem druhé části.

V závěrečné fázi zápasu se na branku čekalo nejdéle, konkrétně jedenáct minut a opět v ní měl prsty Dan Nicklas. Nejlepší střelec 1.ligy tak letos nasázel Budějovicím za dva zápasy celkem devět gólů. Štíři už síly na obrat neměli, naopak v samotném závěru ještě jednou sami inkasovali. Další přesilovou hru zužitkoval Vojta Ježek a uzavřel tak skóre na konečných 6:1 ve prospěch Hurricanů. Na poslední branku opět nahrával kapitán Michal Klápa, který v utkání zaznamenal celkem čtyři asistence.

A-tým splnil další důležitý úkol a veze si domů tři body, což je určitě pozitivní před dalším kolem, kdy do Míčovky zamíří Bulldogs Brno a půjde o přímý souboj o třetí místo v tabulce.

FBC Štíři Č. Budějovice - FB Hurrican Karlovy Vary 1:6
branky:
36. Patrik Holý - 1. Daniel Nicklas, 25. Vojtěch Ježek, 27. Daniel Nicklas, 30. Daniel Nicklas, 52. Daniel Nicklas, 59. Vojtěch Ježek; rozhodčí: Přemysl Bališ - Jiří Kropáček; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 65; zásahy brankářů: Tomáš Švehla ? - Václav Zavadil ?; po třetinách: 0:1, 1:3, 0:2;