Kladno patří mezi ty nejambicióznější týmy, které se v 1.lize pohybují. Každoročně vyhlašují útok na postup do nejvyšší soutěže. Tomu odpovídala i aktivita na letním přestupovém trhu. Do týmu přišlo několik zvučných posil. Asi nejzajímavějšími jmény jsou Tomáš Chroust a Aleš Höffer, držitelé posledního superligového titulu s Mladou Boleslaví. Značná obměna kádru jakoby se v úvodu sezóny na hře týmu podepsala, hned ve třetím kole přišla překvapivá porážka na hřišti Gullivers Brno, v poslední době však středočeský celek chytá formu a drží sérii třech vítězných zápasů. Díky tomu se Kladno dostalo na dostřel elitě soutěže, aktuálně je sice na šestém místě, má však o zápas méně a na karlovarský tým ztrácí pouze tři body. Nedělní duel je tak extrémně důležitý. Kanonýři nedávají tolik branek, což se projevuje na kanadském bodování, kde nejproduktivnější hráč Dušan Přívara má pouze čtrnáct bodů, zároveň však příliš neinkasují, aktuálně mají na svém kontě nejmenší počet obdržených branek. Do nedělního šlágru vyrukují Kanonýři již bez trenéra Pazdery, kterého vedení klubu ve čtvrtek odvolalo.

Karlovarští minulé kolo zaváhali, když nezvládli šlágr na palubovce lídra z Brna. Díky tomu přišli o šanci se dotáhnout na absolutní čelo, i přesto udrželi třetí místo, bodově se však na nás dotáhli Chomutov a Znojmo, v závěsu je pak i Kladno. Nedělní duel bude souboj nejlepší ofenzivy a nejlepší defenzivy. Hurricani se střílením branek nemají a je to vidět i na ligové produktivitě, hned tři naši hráči jsou v top 5. Do skvělé formy se dostal především Dan Nicklas, který za poslední čtyři zápas zapsal třináct bodů.

S Kladnem si držíme velmi dobrou bilanci, aktuálně jsme je porazili již sedmkrát v řadě, naposledy vloni na domácí palubovce těsně 3:2. To byl zápas poslední zápas předčasně ukončeného ročníku a jelikož se hrálo bez diváků, tak jste si nemohli výhru užít spolu s týmem. Nyní tu možnost máte a jak víte zápasy s Kladnem patří k tomu nejlepšímu, co 1.liga nabízí. Doufáme, že si tedy uděláte v neděli čas a dorazíte kluky podpořit, budou to potřebovat.

Neděle 7. 11. 2021

HMS Karlovy Vary

18:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno

LUKÁŠ KORBEL