Junioři z Prahy body nepřivezli

Dva dny, dva pražské výjezdy, takový program čekal o tomto víkendu na naše juniory. V hlavním městě je čekaly úvodní zápasy 1.ligy. Sobotním soupeřem byly pro tým Patrika Horáka Královské Vinohrady.

V úvodu se kluci drželi statečně, bohužel se trápili v zakončení a tak to byli oni, kdo jako první inkasoval. Branka ze čtrnácté minuty byla jedinou změnou stavu v úvodní periodě. Klíčová pasáž přišla v prostřední části, tři branky během osmi minut a poklidné vedení 4:0 pro Vinohrady. Ve třetí třetině se konečně prosadili i Hurricani a to hned dvakrát díky Martinu Tvrdkovi a Honzovi Mašátovi, domácí však dokázali hned třikrát odpovědět a došli si tak pro jasnou výhru 7:2.

Komentář karlovarského trenéra Patrika Horáka: „První dvě třetiny z naší strany nebyly dobré, hodně jsme se trápili při hře na balonu. Po stažení hry na dvě lajny, se dostavilo zlepšení, lepší pohyb. Chybělo kvalitnější řešení ve finální fázi. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.“

TJ Sokol Královské Vinohrady - FB Hurrican Karlovy Vary 7:2
branky:
14. František Urbánek, 23. František Urbánek, 25. František Vrňata, 29. František Urbánek, 48. Matěj Šaroch, 55. Denis Dvořáček, 57. Viktor Císař - 42. Martin Tvrdek, 49. Jan Mašát; rozhodčí: Tomáš Cimrman - Jan Gross; vyloučení: 3:4; využití: 3:0; diváků: 15; zásahy brankářů: Jiří Trojan ? - Tomáš Heimerle ?; po třetinách: 1:0, 3:0, 3:2;

Nedělní soupeř byl ještě o něco atraktivnější a byli jí FBŠ Bohemians, Bohemka patří každoročně mezi nejlepší juniorské týmy, byl to tedy trochu šok, že nedokázala postoupit do elitní části CE ligy, vhledem k síle je však jasné, že půjde o favorita 1.ligy.

Naši junioři se síly soupeře nezalekli a jako první otevřeli skóre, konkrétně Martin Krejčí se svým úspěšným trestným střílením. Domácí sice dvěma zásahy vývoj překlopili na svou stranu, karlovarští však mají ve svém týmu Adama Zahraje, který nemá problém skórovat v oslabení, o čemž se přesvědčila i obrana Bohemians a opět tedy bylo vyrovnáno. A však domácí přesilovou hru přeci jen využili a odnesli si do kabin těsné vedení.

Druhou třetinu bychom rozhodně nezařadili do kategorie těch nejpohlednějších, oba týmy si vypracovaly jen minimum šancí a tak se nikdo nemohl divit, že stav zápasu zůstal nezměněn.

O vítězi zápasu rozhodlo úvodních deset minut třetí třetiny, v nich totiž Bohemka nasázela karlovarským tři góly a odskočila do vedení 6:2. To se partě Patrika Horáka už nepovedlo smazat, i když k tomu neměli daleko. Adam Zahraj, Jirka Šťovíček a Martin Tvrdek však už pouze korigovali na konečných 5:6.

Komentář karlovarského trenéra Patrika Horáka: „Vstup do utkání byl lepší než včera, avšak po dvaceti minutách jsme ztratili na dlouhou dobu koncentraci. Soupeř naše chyby náležitě potrestal. Zpátky do zápasu jsme se dostali až v posledních pěti minutách, což je bohužel pozdě. Děkujeme rozhodčím a soupeřům za zápas.“

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - FB Hurrican Karlovy Vary 6:5
branky:
10. Lukáš Trnka, 11. Jakub Lamberk, 20. Adam Balík, 41. Šimon Batkovič, 47. Tomáš Trnka, 51. Adam Balík - 9. Martin Krejčí, 19. Adam Zahraj, 54. Adam Zahraj, 58. Jiří Šťovíček, 59. Martin Tvrdek; rozhodčí: Daniel Fišer - Lukáš Recht; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 12; zásahy brankářů: Miroslav Kovařík 13 - Martin Mičiak 14; po třetinách: 3:2, 0:0, 3:3;

Junioři bojovali statečně, z úvodního dvojzápasu však odcházejí s nulou, první body tak budou chtít zapsat za čtrnáct dní na domácí palubovce proti Ústí a České Lípě.

Ani dorost tentokrát body nepřivezl

Dorost se v posledních zápasech trochu výsledkově trápil, sérii bez bodů měli karlovarští hráči šanci utnout v sobotu v Chomutově. Nečekalo je však vůbec nic jednoduchého, spíše naopak, těžké týmy Chomutova a Chodova.

První zápas proti domácím byl dlouho velmi vyrovnaný, ještě v šestatřicáté minutě svítil na ukazateli skóre pouze jednobrankový rozdíl v náš neprospěch, v závěru bohužel ukázal soupeř kvalitu a po výsledku 6:10 bral plný počet bodů. I přes neúspěch však panoval v karlovarském táboře optimismus, což nám potvrdil i trenér Filip Moravec

„Věděli jsme, že nás čekají dva velmi náročné zápasy. Chtěli jsme vycházet z kvalitní obrany s aktivním přístupem k hráčům na naší obranné polovině. To se nám v prvním zápase dařilo, i když to tak při pohledu na inkasované góly možná nevypadá. Navíc se nám dařilo solidně přecházet do rychlých protiútoků. Bohužel ne vždy byly vyřešeny správně, a tak jsme se několikrát nedostali ani do zakončení. Přesto jsme byli s tímto zápasem poměrně spokojeni.“

Také proti Chodovu se dorostenci dlouho drželi, po dvou třetinách ztráceli pouze dvě branky a sami dokázali zahrozit z rychlých protiútoků, žádný z nich nedokázali proměnit a tak je pražský celek v závěrečném dějství potrestal šesti přesnými zásahy a zvítězil jasně 8:0.

„Druhý zápas jsme nastoupili se stejným plánem. Od začátku byl však náš výkon horší, než v prvním zápase. Psychicky i fyzicky jsme postupně odcházeli, což vyvrcholilo ve třetí třetině. Tyto zápasy byly určitě pro naše hráče dobrá zkušenost. Náš tým je velmi mladý a proto věřím, že toto bude brát jako motivaci do další práce.“ okomentoval druhý zápas a celkový dojem z turnaje Filip Moravec

Vydařený turnaj mladších žáků

Neděle byla ideálním časem na turnaj mladších žáků, do Chodova tentokrát vyrazil jeden tým a o dojmy z turnaje se s námi podělil jejich trenér Filip Moravec.

„Na turnaj, kterého se zúčastnilo spoustu méně zkušených hráčů a také elévové, jsme odjeli s dvěma herními cíli. Tím prvním byl rychlý přístup k hráčům soupeře, druhý, útočný, chodit s míčkem co nejvíce na střed hřiště. S plněním těchto cílů to bylo jako na houpačce, měli jsme několik velmi dobrých střídání, kdy jsme úkoly plnili, ale také několik chvilek, kdy jsme se na tyto úkoly bohužel moc nesoustředili. Také šlo u řady hráčů vidět, že hrají kratší dobu a chybí jim dovednosti a tím pádem lepší kontrola míčku. Turnaj ale určitě hodnotíme pozitivně, všichni hráči ho odmakali, máme na čem stavět do dalších turnajů."

Sezónu zahájila také přípravka

Posledním do party, kdo o víkendu vstoupil do ligy je přípravka. V letošní sezóně vysíláme do boje hned tři týmy, ty se poprvé představily v neděli na domácí palubovce ve Dvorech. Na programu byly pro každý celek čtyři zápasy. Naši hráči a hráčky šli do turnaje s jasným cílem, konečně si vyzkoušet ostrý zápas a zužitkovat poznatky získané v tréninku. Něco se povedlo, něco ne, ale sezóna je teprve na začátku a teď šlo především o to si pořádně zahrát. A to se povedlo, všichni hráči si celý turnaj užili a v několika zápasech si i pořádně zastříleli.

Starší žákyně mají za sebou premiéru

Nesmíme zapomenout ani na naše dívky, které o víkendu odstartovaly svou cestu novou soutěží. V Plzni čekaly holky tři zápasy a góly se opravdu nešetřilo. Celkem jich svěřenkyně Lukáše Grundlera nasázely 26, zároveň však dost branek také inkasovaly a tak jim to nakonec stačilo pouze na bod.

Trenér Lukáš Grundler nám také celý turnaj zhodnotil.

„Hned od prvních minut naše hra jevila pasivně proti hře soupeřek. Plno vzájemných soubojů, bohužel s málo agresivním přístupem od nás, z toho plynoucí střety holemi. Po útočné stránce nás několikrát zradilo už zpracování míčku. Sokolov uměl využívat našeho přístupu pro svůj prospěch.

Druhé utkání s Mariánskými Lázněmi mělo podobný průběh jako první zápas z naší strany. Pasivní přístup karlovarských hráček přinesl v úvodu utkání odskočení soupeřek. Vstup do druhého poločasu se nám ale povedl, začali jsme být aktivnější a měli rozhodně více střel na branku. Bohužel nás zradila produktivita, a proto to nestačilo na více než snížení.

Do třetího utkání se Slavií Plzeň nastoupil úplně jiný tým. Na začátku jsme se dostali do vedení, což nás nakoplo k odehrání výborného zápasu. Utkání bylo atraktivní pro diváky, hra se přelévala ze strany na stranu. K vidění tak bylo spoustu šancí, pěkných kombinací i tvrdých soubojů. Rozhodly zkušenosti a lepší individuální kvalita na straně soupeře. Ukázalo se ale, že nám sedí náročné zápasy.

Turnaj byl ve znamení plno střel, vstřelených branek, přesto naše slabé plnění individuálních dílčích cílů nám přineslo z turnaje pouze jeden bod. Klání se soupeři nám přineslo cenou ledovou sprchu. Důležitý turnaj, který nám ukáže, na čem pracovat do dalších zápasů."

Turnaje se zúčastnila v roli asistentky i hračka juniorek Mai linh Bui Nguyenová a i ona se s námi podělila o své dojmy z turnaje: „Začátek letošní ligy pro holky nebyl úspěšný. Do utkání nenastoupily s přístupem, se kterým bych si představila, že nastoupí. Chyběl jim důraz při osobních soubojích, napadání a při střele. Bylo tam dost chyb, který doufám, že se holkám podaří odstranit do dalších zápasu.“