Panthers Otrokovice

Otrokovice prožily podobně hořký konec série jako my. Proti Pardubicím přitom začaly skvěle, první hrací víkend dokázaly dvakrát loupit na hřišti soupeře, díky čemuž se ujaly v sérii vedení. Bohužel pro ně pak přišla série tří porážek a rázem byli na koni Sokoli. Pod hrozbou konce série nastoupili svěřenci Karla Ševčíka ve čtvrtek k šestému utkání, které měli dlouho celkem v klidu pod kontrolou a byť Pardubice v závěru mocně dotahovaly, tak to náš příští soupeř zvládl a vynutil si rozhodující sedmý duel. V tom Otrokovice stejně jako karlovarský výběr zradila střelba, jeden gól byl na úspěch málo. Pardubice zvítězily 4:1, v sérii 4:3 na zápasy a prodloužily Otrokovicím sezónu. Pokud se podíváme na čísla z dosavadního průběhu vyřazovacích bojů, tak zjistíme, že se potkají týmy, které dělí opravdu jen minimální rozdíly. Prakticky totožná je úspěšnost střelby, procento využití přesilových her nebo počet vstřelených gólů. Co se týče individuálních statistik, tak zde zatím vládne Peter Nehila s deseti body. Důležitou roli hraje také nám dobře známý Marek Zapletal, který u nás působil do poloviny letošní sezóny a v sedmi zápasech zatím vstřelil šest branek. Právě zkušený matador navíc rozhodl i poslední vzájemné střetnutí, které Otrokovice ovládly v Hale míčových sportů 3:4, i druhé měření sil pak dopadlo lépe pro našeho soupeře. V říjnu slavil doma výhru 8:3.

Karlovy Vary

Karlovarská série byla jako přes kopírák s tou otrokovickou. Parádní nástup a vedení 2:0, poté ztráta tří zápasů v řadě, zejména ten první domácí musel kluky hodně mrzet, jelikož rozhodující branka přišla až v závěrečné minutě základní hrací dob. Poté se Hurricani dokázali rozjetému soupeři vzepřít a vynutit si sedmý zápas. V něm nám chybělo trochu toho střeleckého štěstíčka a po porážce 4:1 sezóna pokračuje. Výběr trenéra Marka Mandlera v sedmi zápasech nastřílel dvaatřicet branek, hned tři hráči, jmenovitě Michal Klápa, Jan Zavadil a Jiří Lebeda, zaznamenali hattrick. O čem naopak realizační tým bude muset přemýšlet jsou přesilové hry, v úvodu série nám sice tato disciplína celkem vycházela, v závěrečných dvou zápasech se A-týmu nepovedlo využít ani jednu ze sedmi nabídnutých možností, což je stálo potenciální lepší výsledek.

Stejně jako v sérii s Českou Lípou budou i nyní rozhodovat minimální detaily, oba celky jsou velmi vyrovnané a dá se očekávat, že tomu jinak nebude ani na hřišti. K tomu, aby to kluci zvládli budou opět potřebovat vaší podporu, pokud byste si chtěli udělat výlet, určitě neváhejte a pojeďte je podpořit o víkendu do Otrokovic. Příští týden nás pak čeká domácí dvojzápas v Hale míčových sportů.

Sobota 25.3.2023

SH Štěrkoviště Otrokovice

18:00 Panthers Otrokovice - Florbal Vary

ONLINE+VIDEO přenos

Neděle 26.3.2023

SH Štěrkoviště Otrokovice

16:00 Panthers Otrokovice - Florbal Vary 

ONLINE+VIDEO přenos