Pod hrozbou konce série vstoupili karlovarští do čtvrtečního zápasu aktivně, za což byli v šesté minutě odměněni, když se prosadil Jiří Lebeda. Stejný hráč rozjásal domácí fanoušky znovu ve třinácté minutě, kdy si zopakoval úspěšnou spolupráci s Matyášem Velcem. Česká Lípa dokázala zásluhou Milana Tichého snížit v přesilové hře. Uplynulo však pouze jedenadvacet vteřin než Jiří Lebeda zakončil svou one man show, za šestnáct minut zkompletoval hattrick a uzavřel tak gólový účet první třetiny na 3:1.

Začátek druhé třetiny nabídl domácímu týmu ideální šanci na navýšení svého vedení. K dispozici totiž dostal dvě početní výhody, ty se mu však vůbec nepovedly, ve druhé navíc zásluhou Radka Krajcigra inkasoval a místo vedení 4:1 to rázem bylo 3:2. Přetahovaná pokračovala a na další změnu stavu si fanoušci museli počkat až do osmatřicáté minuty, Jan Zavadil našel malinký prostor u levé tyče hostující branky a rázem to bylo opět o dva góly.

Závěrečnou pasáž zápasu začal naopak v početní nevýhodě výběr trenéra Marka Mandlera a do hned dvojnásobné. Těžkou chvíli však dokázali kluci ustát a krátce po jejím skončení znovu udeřili, Miloš Tyl se na středu dostal k odraženému míčku a ranou bez přípravy nedal Dvořákovi šanci. Naději pro hosty na ukončení série vykřesal devět minut před koncem brankou na 5:3 Ladislav Pekárek. To však bylo ze strany českolipských vše. Také proto, že v závěru místo tlaku přišlo několik vyloučení. A-tým tedy s vypětím všech sil vybojoval sedmý zápas, který byl na programu v sobotu v České Lípě.

Velké finále dramatické série nabídl sobotní večer. Již viditelně znavené týmy zakončily extrémně náročný víkend, ve kterém odehrály během sedmi dnů pět utkání. Úvod toho rozhodujícího byl dle předpokladů velmi opatrný. Oba celky se snažily vycházet především z dobré obrany, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Šancí tak bylo k vidění poskromnu. Českolipští dostali ve dvanácté minutě šanci jít do vedení díky přesilové hře, tu však nedokázali proměnit, stejně jako náš výběr o chvíli později. Třiadvacet vteřin před koncem úvodní části pak rozhodčí nařídil trestné střílení pro domácí, které však bylo po úspěšné trenérské výzvě ze strany Marka Mandlera zrušeno a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Čekání na gól skončilo ve čtyřiadvacáté minutě. Antonín Stárek dostal na levém křídle příliš mnoho prostoru a střelou na vzdálenější tyč překonal Jana Eckhardta. Náš výběr srovnal krátce po polovině zápasu. Tomáš Nushart našel křižným pasem Tomáše Navrátila, který parádní střelou bez přípravy zařídil vyrovnání na 1:1. Nerozhodný stav vydržel bohužel jen velmi krátce. Ve dvaatřicáté minutě bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal domácí Milan Tichý a karlovarského gólmana překonal. O chvíli později jela Česká Lípa další nájezd, u kterého se vyměnili oba aktéři. Do karlovarské branky se postavil tentokrát Daniel Váradi, jenž se postavil Radku Krajcigrovi. Tentokrát byl úspěšnější strážce naší svatyně a všichni doufali, že tento moment bude jedním z impulsů k obratu v zápase. Bohužel se stal přesný opak. Domácímu týmu totiž vyšly dva rychlé protiútoky během jedenácti vteřina a rázem to bylo 4:1.

Do třetí třetiny vstoupili Hurricani v pozměněné sestavě a v pětačtyřicáté minutě měli ideální šanci vrátit se do zápasu. K dispozici totiž měli čtyři minuty dlouhou přesilovou hru. Ta se jim na neštěstí vůbec nevydařila, většina střeleckých pokusů skončila v připravených blocích českolipské obrany. Krátce po jejím skončení přišla další početní výhoda, opět však s podobným obrázkem, v tu dobu již byla na karlovarských florbalkách vidět patrná nervozita z blížícího se konce zápasu. Bez úspěchu zůstala i závěrečná power play. A-tým v rozhodujícím utkání zradila střelba, v České Lípě prohrál 4:1 a celou sérii ztratil 4:3 na zápasy.

Tenhle výsledek musí každého karlovarského fanouška hodně bolet. Do série vstupoval A-tým v roli outsidera a nakonec odehrál s týmem, který bojoval do posledního kola o play off fantastickou sérii. Bohužel ten poslední krůček nám proti zkušenému soupeři chyběl. Nicméně není čas dlouze smutnit, již příští víkend startuje 2.kolo play down, kde nás čekají Panthers Otrokovice. Série se hraje opět na čtyři vítězná utkání. Začínáme dvojzápasem venku, o týden později se přesuneme do Haly míčových sportů. Ve všech zápasech opět budeme potřebovat vaší podporu, tak si udělejte volno v kalendáři, ať nás můžete dorazit podpořit.