Domácí vstoupili do zápasu lépe, většinu času drželi míček na svých hokejkách a za svou aktivitu byli po zásluze odměněni.. V páté minutě otevřel skóre po rychlé kombinaci Marek Zapletal, který tak zaznamenal svou první branku v karlovarském dresu. To byl bohužel poslední zajímavý moment úvodní části hry, jinak to byla spíše taková oťukávaná, jak si všichni uvědomovali důležitost tohoto duelu, tak nikdo nechtěl udělat chybu.

Doslova katastrofální byl start do druhé třetiny, Brno z první třech útoků vytěžilo tři góly a rázem se dostalo do vedení. Karlovarští sice zásluhou Michala Strachoty a Dana Nicklase srovnali. Obrana však v této fázi zápasu domácím vůbec nefungovala a tak brzy přišly další dva zásahy v naší síti. Po pěti inkasovaných brankách během osmi minut sáhli trenéři ke změně v brankovišti s cílem tým probudit. První efekt to přineslo v sedmatřicáté minutě, kdy se opět prosadil Dan Nicklas.

Do třetí části vstoupili Hurricani s jasným cílem, překlopit vývoj utkání na svou stranu. Zpět do zápasu se dostali v polovině závěrečné části, když hattrick dokonal Dan Nicklas. Ani tentokrát vyrovnaný stav dlouho nevydržel, Bulldogs Brno totiž využili i druhé trestné střílení, které dostali v zápase k dispozici, svěřenci Míry Závory už se i přes velký tlak k žádnému gólu nedopracovali, naproti tomu sami ještě dvakrát inkasovali a podruhé v řadě tak doma padli, tentokrát 5:8.

A-tým na Bulldogs ani podruhé v této sezóně nevyzrál a padá tak na čtvrté místo. Ve zbývajících třech kolech se bude snažit dostat se v tabulce výše a zajistit si tak právo výběru. Musí se však mít na pozoru, jelikož zezadu nebezpečně dotírá Kladno, které ztrácí pouze tři body a právě s tímto soupeřem se již v sobotu utkáme.

FB Hurrican Karlovy Vary - Bulldogs Brno 5:8
branky:
5. Marek Zapletal, 26. Daniel Nicklas, 27. Michal Strachota, 37. Daniel Nicklas, 51. Daniel Nicklas - 22. Matyáš Němec, 24. Adam Konečný, 25. Josef Žižka, 28. Jakub Marek, 29. Lukáš Mráz, 53. Jakub Marek, 56. Filip Sedmera, 60. Michal Pešák; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 91; zásahy brankářů: Daniel Váradi 7, Václav Zavadil 12 - Jakub Haltmar 19; po třetinách: 1:0, 3:5, 1:3;