V neděli v podvečer skončilo 25 let čekání. Tak dlouho trvalo než se Karlovy Vary dostaly na mapu Livesport Superligy. Naším historicky prvním soupeřem v nejvyšší soutěži se staly Pardubice.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Na domácích hokejkách byla vidět nervozita, byli to však oni, kdo jako první měnil skóre. V jedenácté minutě po spolupráci nových tváří v našich barvách zužitkoval přesný pás Ivana Tomča Petr Torma. Karlovarští nadále dobře bránili, což Pardubicím dělalo problémy a tak to byli opět svěřenci Marka Mandlera, kteří měnili ukazatel skóre. Deset vteřin před koncem zafungovala osvědčená spolupráce mezi Michalem Strachotou a zakončujícím Michalem Klápou a do kabin tak domácí šli pozitivně naladěni.

Prostřednímu dějství kralovali brankáři. Exceloval především karlovarský Daniel Váradi. Jeho neprůstřelnost ukončil až v osmatřicáté minutě pardubický Šmíd. Když už to vypadalo, že si Hurricani udrží jednobrankové vedení až do druhé sirény, tak deset vteřin před koncem udeřil Kučera a srovnal na 2:2.

V závěrečné fázi zápasu se tedy začínalo od nuly. Hned během prvního střídání však domácím vrátil vedení po pěkné kombinaci Honza Zavadil. Pardubice zásluhou Zozuláka přišli s bleskovou odpovědí. Výborně zaplněná karlovarská hala hnala domácí za prvními body a šest minut před koncem jí dostal do varu Michal Klápa. Velká komplikace přišla přišla v samotném, kdy dva naši hráči odešli krátce po sobě na trestnou lavici. Dvojnásobné oslabení domácí obrana dokázala s vypětím všech sil ubránit a hned při své premiéře v nejvyšší soutěži si dojít pro tři body.

A-tým před výbornou kulisou parádní zápas zvládl a zapisuje první a velmi důležité vítězství. Další budou chtít kluci přidat již příští týden ve dvojzápase s Vítkovicemi a Black Angels.

FB Hurrican Karlovy Vary - SOKOLI Pardubice 4:3
branky:
11. Petr Torma, 20. Michal Klápa, 41. Jan Zavadil, 55. Michal Klápa - 38. Adam Šmíd, 40. Lukáš Kučera, 42. Martin Zozulák; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 366; zásahy brankářů: Daniel Váradi 50 - Martin Haleš 32; po třetinách: 2:0, 0:2, 2:1;