Junioři

Již ve středu čekal juniory další náročný výjezd, tentokrát na hřiště Ústí nad Labem. Utkání začalo z obou stran hodně zostra, když to již v šesté minutě bylo 1:1. Na karlovarské straně se prosadil Martin Tvrdek. Další průběh třetiny byl již o poznání opatrnější a k vidění byla už pouze jedna branka, o kterou se postarali domácí.

Svěřenci Honzy Smolky měli raketový start i do prostřední periody, kdy šli po rychlých brankách Dana Grulicha a Honzy Mašáta do vedení 3:2. Ústí se dlouho nedařilo odpovědět, zpět do zápasu je dostalo až proměněné trestné střílení osm minut před druhou sirénou. Krátce poté pak překonali domácí našeho gólmana ještě jednou a před závěrečnou dvacetiminutovkou tedy vedli 4:3.

Naděje na body opět klesly ve třiačtyřicáté minutě, kdy Hurricani inkasovali popáté. Filip Nevšímal naštěstí přišel s velmi rychlou odpovědí a tak ro bylo drama až do posledních vteřin, které se už bohužel juniorům zvrátit nepovedlo a ze severu Čech si odvezli porážku 4:5. Napravit jí budou moct již tento pátek, kdy v Hale míčových sportů přivítají Chomutov.

Hodnocení utkání od hlavního trenéra Jana Smolky: „První třetina nebyla vůbec ideální. Zaspali jsme vstup a na konci třetiny nás soupeř dostal pod velký tlak. Jen díky brankářovi nebyl rozdíl vyšší. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe. Díky přesilovkám jsme se dostali do zápasů, ačkoliv jsme je nedokázali využít. Třetí třetina byla hodně o štěstí. Zápas jsme nedotáhli do konce vinou oslabení, které nám zhatilo šance na vyrovnání. Děkujeme soupeři za zápas.“

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 5:4
branky:
3. Štěpán Malý, 13. Martin Horn, 33. Martin Horn, 38. Jan Sattler, 44. Marek Chroustovský - 6. Martin Tvrdek, 24. Daniel Grulich, 25. Jan Mašát, 48. Filip Nevšímal; rozhodčí: Lukáš Pekárek - Josef Kubát; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 43; zásahy brankářů: Matěj Dobosz 14 - Tomáš Heimerle 21; po třetinách: 2:1, 2:2, 1:1;

Elévové

Domácí turnaj elévů hodnotí jejich trenér Jaromír Péc:
V sobotu jsme uspořádali již druhý domácí turnaj. V prvé řadě chci poděkovat všem, kteří přispěli k hladkému průběhu turnaje. Kluci v celém turnaji dominovali svými florbalovými dovednostmi, nebáli se jí ihned do zakončení, díky čemuž vstřelili spoustu krásných branek. Avšak na mnoho hráčích, především v závěru turnaje, byla vidět fyzická nepřipravenost, kterou osobně připisují vánoční tréninkové pauze. Do příštího turnaje tedy musí zapracovat na kondici a na zrychlení rozhodování.
Na závěr bych dodal, že mě velice těší, že v dresu Hurricanů mohou pravidelně nastupovat i děti z partnerských oddílů, které tuto soutěž nepřihlásily. Pro děti v takto raném věku je důležité srovnání s rovnocennými soupeři, které si právě u nás mohou vyzkoušet.“

Starší žáci

Oba týmy starších žáků se o víkendu zúčastnily turnaje prvního koše ve Františkových Lázních. No a jak se jim dařilo? Na to jsme se zeptali obou trenérů. Za tým Black turnaj hodnotí Filip Moravec.

„První povánoční turnaj starších žáků nás stále nezastihl v ideální formě. Chtěl bych určitě ocenit mírně zlepšenou komunikaci na hřišti i na střídačce, na což jsme se chtěli zaměřit. I když do ideálu to má stále daleko. Ve všech zápasech jsme se ovšem prali s přihrávkami a prvním dotykem, což omezovalo naši nebezpečnost na půlce soupeře. To vše vyvrcholilo v posledním zápase, kde nás potkala druhá prohra v sezóně. Soupeř výborně bránil, my jsme se nedokázali za celý zápas dostat do více vyložených šancí. Poté, co soupeř na začátku druhé poloviny utekl do náskoku, jsme byli hodně v křeči. I přes vůli a snahu se zápasem něco udělat už jsme si žádnou zajímavou příležitost nevytvořili."

Výkony druhého týmu White pak okomentoval jejich trenér Petr Švec.

„V prvním koši jsme se opět snažili uspět výsledkově alespoň v jednom zápase a se Sokolovem k tomu nebylo úplně daleko. Měli jsme opět dobré první poločasy, ale špatné pokrytí a využívání středu hřiště jak v útočné, tak v obranné fázi, nás připravilo o lepší výsledky.
Zlepšení komunikace, lepší soustředění na dané situace a herní dovednosti jsou věci, na které se zaměříme. Děkujeme hráčům a všem rodičům za spolupráci.“

Starší žákyně

Hodnocení turnaje starších žákyň od trenéra Lukáše Grundlera: „Do Nového roku jsme vstoupili dobře, kdy se nám 2 ze 3 zápasů podařilo odehrát tak, jak jsme chtěli. První zápas jsem odehráli týmově, přistupovali jsme zodpovědně do soubojů a také se nám dařila kombinace na malém hřišti. Pozitivně také hodnotím naši produktivitu. Druhý zápas se nám bohužel moc nepovedl a oproti předchozímu zápasu byl náš výkon zhruba třetinový. Projevila se laxnost a nehlídali jsme si hráčky, a tak jsme si utkání vlastní vinou prohráli. Ve třetím utkání jsem byl příjemně překvapen. Z mého pohledu to byl úplně jiný tým. Hráčky hrály tvrdě a důrazně přistupovaly k jednotlivým soubojům. Mohli jsme tak sledovat pěkné a atraktivní utkání. Holky bych rád pochválil, že na palubovce nechaly maximum. Pozitivně hodnotím také to, že se v naší hře projevují věci, kterým se věnujeme na tréninku."