Jak už to tak v úvodních zápasech bývá, tak i nyní se začalo velmi zlehka. Skóre jako první otevřeli domácí, kteří našli recept na karlovarského gólmana v deváté minutě. Naše hráče srážela na začátku utkání řada nepřesností, vyrovnání se však před koncem první periody přeci jen dočkali. Po nenápadné backhandové střele se mohl radovat Honza Běloch.

Bohužel i do druhé části měli lepší vstup domácí, kteří si opět vzali vedení na svou stranu. Hurricani si šance vytvářeli, koncovka je však stále zlobila. Střelecké trápení ukončil Daniel Nicklas, který dvěma slepenými góly překlopil vývoj v náš prospěch.

Drama pokračovalo i ve třetím dějství, Bulldogs se totiž dokázali do zápasu opět vrátit. Poté jsme na obou stranách viděli ještě pár šancí, všechny však dokázali gólmani pokrýt a na řadu tak přišlo prodloužení. Ani v nastaveném čase se o vítězi nerozhodlo a karlovarský A-tým měl před sebou již čtvrté nájezdy v letošním play off.

I přestože dovednostní disciplína byla ve čtvrtfinále naší doménou, tak tentokrát se klukům vůbec nevydařila. Jediným úspěšným exekutorem byl Michal Strachota, naproti tomu Brno se prosadilo dvakrát a mohlo slavit zisk prvního bodu.

Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary 4:3pn
branky:
9. Michal Pešák, 26. Tomáš Pešek, 49. Matěj Surkoš, N Jakub Marek - 17. Jan Běloch, 36. Daniel Nicklas, 39. Daniel Nicklas; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 245; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 13 - Václav Zavadil 15; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:0, 0:0;

Kluci však museli porážku rychle hodit za hlavu, jelikož druhé finále bylo na programu hned v neděli. A tentokrát to byli oni, kdo měl lepší start. Po pouhých sedmatřiceti vteřinách zužitkoval přečíslení Daniel Nicklas. Hurricani dlouho drželi svého soupeře na nule, konkrétně do šestnácté minuty, kdy domácí využili nedorozumění v karlovarské obraně.

Králem druhé třetiny byl jednoznačně karlovarský gólman Daniel Váradi, který předváděl parádní zákroky. Jeden pokus mu za záda přeci jen proklouzl a Bulldogs tak po čtyřiceti minutách vedli 2:1.

A bylo ještě hůř, Brno se totiž brzy dokázalo prosadit znovu a rázem karlovarští ztráceli dvě branky. Naději přeci jen vykřesal deset minut před koncem Michal Strachota. Brzy jsme začínali opět od nuly, brněnské obraně totiž pláchl Jirka Mutínský a vyrovnal. Zajímavostí je, že pro karlovarského útočníka to bylo asi druhé střídání v zápase. Domácí byli jako opaření a na žádnou odpověď se nezmohli a jelikož další gól nepřidali ani svěřenci Míry Závory, tak na řadu přišlo opět prodloužení.

Nastavený čas tentokrát trval jen dvě minuty. Pak se uvolnil Daniel Nicklas a tvrdou ranou se postaral o srovnání série.

A-tým dalo by se říci vstal z mrtvých, když mu hrozilo, že si do Karlových Varů odveze ztrátu 0:2. Nakonec to však dobře dopadlo a příští týden se tak bude pokračovat za stavu 1:1 a nyní jsou to naši kluci, kdo má šanci zužitkovat výhodu domácího prostředí. K tomu však budou potřebovat i pořádnou podporu z hlediště, tak o víkendu dorazte všichni do Míčovky. V sobotu se hraje od 19:00, o den později je úvodní buly naplánováno na 15.hodinu.

Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary 3:4p
branky:
15. Michal Valachovič, 36. Martin Grlický, 46. Tomáš Pešek - 1. Daniel Nicklas, 50. Michal Strachota, 52. Jiří Mutínský, 63. Daniel Nicklas; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 235; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 16 - Daniel Váradi 25; po třetinách: 1:1, 1:0, 1:2, 0:1;