Ani tentokrát se na první branku nečekalo příliš dlouho, konkrétně do třetí minuty. Akci po ose Korbel - Nicklas - Klápa zakončil karlovarský kapitán úspěšně a poslal svůj tým do vedení. Ústí však na odpověď nečekalo dlouho a brzy se díky využité početní výhodě do zápasu vrátilo. Skóre se opět měnilo v patnácté minutě, kdy Michal Strachota po rychle otočce zpoza branky nachytal hostujícího brankáře. Krátce na to mohli Hurricani vedení v přesilové hře navýšit, ta se jim bohužel vůbec nepovedla, nejenže jí nevyužili, ale navíc ještě sami inkasovali.

Důležitý moment přišel po jedenadvaceti vteřinách prostřední části, Ústí totiž dostalo k dispozici trestné střílení. S ním si však Venca Zavadil skvěle poradil a udržel vyrovnaný stav. Ten se nakonec přeci jen změnil a byli to hosté, kdo se ujal vedení. Jak již tradičně v tomto utkání přišlo velmi rychlé srovnání. Honza Zavadil jednoruč vymetl růžek ústecké branky. Vedení na karlovarskou stranu překlopil krátce za polovinou zápasu Daniel Nicklas. I tentokrát hosté našli odpověď a opět jsme tak začínali od nuly. Když už to vypadalo, že se znovu půjde do kabin za nerozhodného stavu, tak jako blesk z čistého nebe udeřil opět Daniel Nicklas. Karlovarský střelec se trefil v čase 39:59 a jak se tak říká byl to opravdu gól do šatny.

Dvacet minut dělilo A-tým od premiérového postupu do finále 1.ligy. Ústí si toho bylo moc dobře vědomo a tak do třetí části nastoupilo aktivně. Domácí však předvedli neuvěřitelně bojovný výkon, všechny pokusy dokázali ve spolupráci s vynikajícím Vencou Zavadilem zneškodnit. Deset vteřin před koncem hosté ještě dostali k dispozici přesilovou hru. V té už se ale skóre neměnilo a tak v Hale míčových sportů mohla propuknout obrovská radost.

Sezóna ještě zdaleka nekončí. A-tým po Kladnu vyřadil další silný tým. Tentokrát vítěze základní části Ústí nad Labem a to 3:1 na zápasy. Nyní se tak může těšit na finále 1.ligy, ze kterého již vede cesta do Superligy. Naším soupeřem budou brněnští Bulldogs. Série začíná příští víkend na palubovce našeho soupeře a my budeme moc rádi pokud kluky vyrazíte spolu s námi podpořit, protože to budou potřebovat.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 5:4
branky:
3. Michal Klápa, 15. Michal Strachota, 29. Jan Zavadil, 32. Daniel Nicklas, 40. Daniel Nicklas - 6. Ondřej Kawulok, 16. Ondřej Kawulok, 25. Tomáš Pšenička, 36. Pavel Vlček; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 391; zásahy brankářů: Václav Zavadil 29 - Marek Netopilík 26; po třetinách: 2:2, 3:2, 0:0;