Úvod zápasu byl z naší strany dobrý, bohužel chyběla větší efektivita v zakončení. Kladno se do příliš šancí nedostalo, v deváté minutě však dostalo k dispozici přesilovou hru. Tu však Kanonýři zahráli trestuhodně a místo úvodní branky sami inkasovali, Matěj Svatek našel za obranou zapomenutého Tomáše Nusharta, kterému stačilo pouze nastavit hokejku. Podobný moment přišel o chvíli později i na druhé straně, ve vlastní početní výhodě dala karlovarská obrana příliš prostoru Vojtěchu Novákovi, který srovnal. Pět vteřin před koncem přesilovky se domácí přeci jen prosadili, střela Michala Klápy po sérii odrazů zapadla až do brány.

Zatímco v první třetině jsme byli aktivnější my, tak v té druhé jsme nechali převzít otěže Kladno, které toho dokázalo využít. Ve třiadvacáté minutě srovnal Dominik Janda. O pět minut později zakončil povedenou akci Filip Ullmann a hosté poprvé vedli, hororovou pasáž zakončil využitou přesilovou hrou Alois Burian. Opaření domácí zamíchali sestavou a brzy to přineslo ovoce, schovanou střelou překvapil Ponomareva Michal Klápa. Gólové hody pokračovaly, o chvíli později pálil z levého křídla Miloš Tyl a i on byl úspěšný. Bohužel domácí obrana poté nechala na brankovišti volného Vojtěcha Nováka, který z dorážky zvýšil na 4:5. Karlovarští stihli do druhé sirény ještě srovnat, Miloš Tyl zůstal volný na středu a ranou bez přípravy využil i druhou přesilovou hru v zápase.

Po gólové smršti přišla logicky opatrnější fáze. Ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Na další změnu stavu se tak čekalo až do třiapadesáté minuty, kdy střela Tomáše Chrousta zapadla přesně k tyči. Na domácí straně byla naštěstí při chuti první formace, která nejprve zařídila zásluhou Michala Strachoty vyrovnání, o minutu později stejný hráč vypálil a jeho odraženou střelu dorazil do branky Michal Klápa. Rázem tedy museli riskovat Kanonýři, kteří sáhli ke hře bez brankáře, dlouho to vypadalo, že to karlovarští již zvládnou, sedm vteřin před koncem využil skrumáže před brankou Dominik Janda a poslal zápas do prodloužení.

Na rozhodnutí nastaveného času stačila jedna povedená akce. Miloš Tyl nahodil míček před branku, kde u něj byl opět jako první Michal Klápa, který rozjásal domácí publikum.

Zápas se ne vždy vyvíjel ideálně, nakonec do však A-tým zvládl a v sérii s Kladnem se ujímá po výhře 8:7 vedení 1:0. Příští víkend se pokračuje dvěma zápasy na hřišti našeho soupeře, kam věříme, že nás dorazíte podpořit.

LUKÁŠ KORBEL