Úvod utkání příliš florbalové krásy nenabídl, oba týmy se spíše jen tak oťukávali, na míčku se více drželi hosté, byli to však oni, kdo jako první kapituloval. Honza Lang využil zaváhání jednoho z obránců a po dorážce ukončil čekání na gól. Bohužel vedení nevydrželo ani minutu a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V podobném duchu se pokračovalo i  ve druhé třetině, Kladno drželo míček, ale skóre měnili Hurricani, konkrétně Michal Klápa, který využil přesný pas od Adama Zahraje, pro nejmladšího člena karlovarské sestavy to byl první ligový bod. Bohužel i nyní přišla velmi rychlá odpověď, když hosté potrestali chybu v naší rozehrávce. V polovině druhé periody se s brankami roztrhl pytel, brzy se totiž o slovo opět přihlásila dvojice Adam Zahraj a Michal Klápa, jejich spolupráce opět skončila vedoucím gólem. I do třetice přišlo rychlé srovnání a opět to bylo po nedorozumění v karlovarské obraně.

V pětačtyřicáté minutě ukázal Honza Lang, že je expertem na Kladno, když se zmocnil odraženého míčku a zvýšil na 4:3. A ano i na tento gól dokázalo Kladno zareagovat, opět jim na to stačila jen minuta a půl. Vzápětí se Kanonýři dostali poprvé do vedení a rázem to byli domácí, kdo byl pod tlakem. Šanci na body nabídli hosté našemu týmu sami, nejprve dlouhá pětiminutová přesilovka ještě zůstala nepotrestána, další vyloučení již Tomáš Nushart využil a poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase příliš akce k vidění nebylo, oba týmy se nikam nehnaly a spíše vyčkávaly. Po pěti minutách se tak šlo do nájezdů.

Nájezdové drama nebylo nic pro slabší povahy. Na určení vítěze bylo potřeba celkem šest sérií. Zatímco Tomáš Nushart svůj nájezd proměnil, tak kladenského Bachmaiera vychytal Dan Váradi, který potvrdil svůj skvělý výkon a zařídil Hurricanům bod navíc.

Zápas s Kladnem rozhodně nenudil, jako již tradičně nám nabídl velké drama se šťastným koncem pro tým Martina Kratochvíla, který tak znovu potvrdil, že z Míčovky se body moc často nevozí.

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 6:5pn
branky:
18. Jan Lang, 30. Michal Klápa, 32. Michal Klápa, 46. Jan Lang, 58. Tomáš Nushart, N Tomáš Nushart - 19. Marek Veselý, 31. Marek Veselý, 34. Tomáš Chroust, 47. Vojtěch Novák, 49. Dušan Přívara; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 0:1 + Marek Veselý 5; využití: 1:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Daniel Váradi 27 - Marek Macík 25; po třetinách: 1:1, 2:2, 2:2, 0:0;