Junioři

Po dvou domácích výhrách vyrazili junioři opět ven, o víkendu měli na programu jihočeský dvojzápas. Ten odstartoval v sobotu na palubovce Milevska. Karlovarští po dlouhé cestě nezačali dobře a rychle chytli manko 0:2. Zpět do zápasu je dostala využitá přesilová hra Honzy Mašáta a hned vzápětí gól Mariana Geťka. Početní výhoda se bohužel povedla i domácím, kteří tak po prvních dvaceti minutách vedli 3:2.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v dalším průběhu, nejprve se Hurricanům povedlo podruhé v zápase vyrovnat, tentokrát se o to postaral Ondra Ančinec. Stejná situace se opakovala ještě jednou, gól Milevska a velmi rychlá odpověď Martina Tvrdka.

O výsledku tedy musela rozhodnout až závěrečná třetina, ta bohužel vyšla lépe domácím, kteří se prosadili dvakrát, týmu Honzy Smolky se to naopak i přes několik slibných šancí nepovedlo ani jednou a tak si z Milevska odvezl porážku 4:6.

Pozápasové hodnocení trenéra Jana Smolky: „Na začátku utkání nám chyběl pohyb, čehož soupeř náležitě využil. Stále jsme výsledkově chytali za kratší konec, i když předvedená hra byla solidní. V průběhu utkání jsme nebyli schopni proměnit vyložené šance a individuální chyby nás stály zápas. Přesto bych chtěl kluky pochválit, že to nevzdali a bojovali do konce. Děkuji soupeři za zápas.“

FBC DOŠWICH MILEVSKO - FB Hurrican Karlovy Vary 6:4
branky:
2. Matěj Kolín, 8. Adam Dvořák, 19. Jakub Kotrba, 35. Daniel Hrůza, 48. Adam Dvořák, 51. Daniel Hrůza - 14. Jan Mašát, 16. Marian Geťko, 27. Ondřej Ančinec, 35. Martin Tvrdek; rozhodčí: Jiří Kohnheiser - Petr Holeček; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 54; zásahy brankářů: Petr Šimák 19 - Jan Kolínek 24; po třetinách: 3:2, 1:2, 2:0;

O den později se kluci přesunuli do osmdesát kilometrů vzdálených Českých Budějovic, kde je čekali místní Štíři. Asi nemá smysl jít gól po gólu, protože to bychom tu byli asi do rána. Zápas by se jednoduše dal shrnout jako jedna velká přestřelka. Již v první třetině padlo šest branek, po třech na každé straně. Podobně to pokračovalo i v té druhé, kdy se skóre vyšplhalo až na 7:7, důležitým momentem určitě bylo, že se junioři dokázali vrátit do zápasu v momentě, kdy prohrávali již 6:3. Kanonáda vyvrcholila v závěrečném dějství, kde byli fanoušci svědky deseti tref. A aby to bylo spravedlivé, tak se o ně opět oba soupeři spravedlivě podělili. Šedesát minut, čtyřiadvacet branek a vyrovnaný stav 12:12 znamenali jediné, o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm více štěstí měli domácí a připsali si bonusový body. K výhře nestačily ani čtyři body (3+1) Ondry Ančince. I když to může znít paradoxně po takovéto přestřelce, tak musíme vyzdvihnout výkon gólmana. Stále ještě dorostenec Honza Kolínek si připsal celkem 52 zákroků a několikrát svůj tým podržel.

Pozápasové hodnocení trenéra Jana Smolky:
„V dnešním zápase jakoby neexistovaly obrany. Zápas jsme mohli rozhodnout už v první třetině, ale nechali jsme se strhnout hrou soupeře. V dalších třetinách to bylo pouze o tom, kdo promění více šancí. Dva body nás stála zbytečná chyba v prodloužení. Děkujeme soupeři za zápas.“

FBC Štíři Č. Budějovice - FB Hurrican Karlovy Vary 13:12p
branky:
12. Matyáš Kouba, 14. Jiří Dědič, 18. Adam Severin, 22. Adam Severin, 25. Jiří Dědič, 26. Tomáš Drobiš, 29. Albert Smrž, 42. Matyáš Kouba, 45. Adam Severin, 47. Vojtěch Prokop, 57. Matyáš Kouba, 58. Vojtěch Prokop, 61. Adam Severin - 5. Jan Mašát, 5. Martin Tvrdek, 12. Martin Prokopec, 28. Ondřej Ančinec, 28. Martin Prokopec, 33. Petr Jedlička, 34. Štěpán Maaz, 43. Jan Mašát, 45. Ondřej Ančinec, 47. Filip Nevšímal, 51. Martin Tvrdek, 59. Ondřej Ančinec; rozhodčí: Jan Koten - Jiří Kučera; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Matěj Brabenec 43 - Jan Kolínek 52; po třetinách: 3:3, 4:4, 5:5, 1:0;

Dorost

Druhý domácí turnaj během čtrnácti dnů čekal na náš dorost. A nečekalo je nic jednoduchého, v Míčovce narazili na Chomutov a poté pražský Chodov. Proti týmu ze severu rozhodla o výsledku druhá třetina, v ní naši kluci inkasovali tři rychlé branky a museli tak v dalším průběhu dotahovat výrazné manko. A nebyli od toho daleko, v závěrečné fázi zápasu parta Filipa Moravce hostujícího gólmana překonala pětkrát, bohužel i oni sami třikrát inkasovali a v konečném zúčtování tak ztráceli jeden gól.

Pozápasové hodnocení trenéra Filipa Moravce: „Dvě třetiny se nám nedařilo dostat do zápasu, hlavně v útočné fázi jsme se špatně rozhodovali a lacině přicházeli o míček. Ve třetí třetině jsme naši hru zlepšili a dostali se na dostřel, bohužel to na body nestačilo. Děkuji soupeři za zápas.“

Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:5
branky:
21. Matěj Dolejší, 22. Tomáš Podubecký, 25. Matěj Berthold, 34. Vít Sobek, 34. Matěj Dolejší, 36. Vít Kraj - 34. David Pudil, 35. Rudolf Voják, 35. Petr Koco, 36. David Pudil, 37. Rudolf Voják; rozhodčí: Matěj Novák - Jaroslav Němeček; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Rostislav Votoček 13 - Marek Matějka 15; po třetinách: 0:0, 3:0, 3:5;

Ve druhém zápase proti Chodovu se bohužel naplno projevila kvalita našeho soupeře, ještě v desáté minutě drželi dorostenci vyrovnaný stav. Poté bohužel celek z hlavního města rozjel gólostroj, který se bohužel domácím nepovedlo zastavit. Na konci zápasu svítilo na straně Chodova číslo třináct, Hurricani zvládli pouze dvěma přesnými zásahy korigovat a ze zápasu si odnesli vysokou porážku. Na druhou stranu ale také spoustu cenných zkušeností.

Pozápasové hodnocení trenéra Filipa Moravce:
„Takový zápas se těžko komentuje. Soupeř byl jednoznačně kvalitnější, my jsme byli všude pozdě, nedokázali jsme udržet míček. Ve třetí třetině dosáhlo naše trápení vrcholu a výsledkem byl debakl. Všechny zápasy v prvním koši nám všem, hráčům i trenérům, ukázali, jak jsou na tom ty nejlepší týmy v lize a jak musíme hrát, abychom byli schopni se jim vyrovnat. Na závěr bych chtěl poděkovat trenérovi soupeře za fair play gesto a přiznání našeho druhého gólu.“

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:13
branky:
10. David Pudil, 20. Petr Koco, 41. Rudolf Voják - 8. Vojtěch Kulhavý, 13. Adam Zán, 17. Adam Sláma, 17. Antonín Votava, 27. Vojtěch Kulhavý, 29. Antonín Votava, 34. David Štantejský, 37. Jan Evžen Růžanský, 39. Antonín Votava, 40. Antonín Votava, 40. Adam Zán, 41. Robert Petr Koudelka, 45. Antonín Votava; rozhodčí: Luděk Lejba - Michal Žáček; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 60; zásahy brankářů: Marek Matějka 22 - Tadeáš Hendlinger 12; po třetinách: 1:2, 1:4, 1:7;

U23

Aby toho nebylo málo, tak druhý víkend po sobě šel do boje také tým U23, ten do Rokycan vzhledem ke kolizi s juniorským zápasem a také utkáním našeho A-týmu odjel v okleštěné sestavě. Do hry tak naskočil v roli hrajícího trenéra i Honza Smolka. Proti domácím, kteří zatím nezískali ani bod to od začátku byla hra na jednu bránu. Karlovarští měli utkání pevně v rukou a s přehledem si došli pro výhru 9:2 a třetí výhru v sezóně. Čtyřmi body (3+1) podpořil výhru svého týmu Jirka Mutínský, svůj bodově nejpovedenější zápas pak pravděpodobně odehrál Štěpán Maaz, který do statistik zapsal dvě branky a stejný počet asistencí.

FB Hurrican Karlovy Vary B U23 - FBC RAMOS ROKYCANY B 9:2
branky:
2. Michal Szappanos, 6. Štěpán Maaz, 10. Daniel Grulich, 10. Jiří Mutínský, 12. Jiří Mutínský, 19. Jiří Mutínský, 22. Štěpán Maaz, 24. Michal Hůla, 24. Jan Smolka - 4. David Kozelka, 21. David Kozelka; rozhodčí: Dominik Bartoš - Martin Klán; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Alois Švabčík 14 - Lukáš Nesét 24; po třetinách: 5:1, 4:1, 0:0;

Prodloužit neporazitelnost chtěla U23 proti Forsee Plzeň. Tady se vzhledem k postavení v tabulce dal očekávat vyrovnanější zápas, což se také potvrdilo. Byl to totiž náš soupeř, kdo jako první prolomil bezgólový stav a po první třetině se ujal vedení 1:0. Karlovarské čekání ukončil svým prvním gólem v našem dresu Luděk Lejba. Plzeň si sice vzala rychle vedení zpět, Dominik Šíbl však určil po čtyřiadvaceti minutách stav 2:2. Bohužel třetí část se klukům vůbec nepovedla, tři góly v jejich sítí rozhodly o tom, že body urvala Plzeň. Nic už na tom nezměnila ani korekce z hole Honzy Smolky.

FB Hurrican Karlovy Vary B U23 - FBC FORSEE PLZEŇ 3:5
branky:
17. Luděk Lejba, 21. Dominik Šíbl, 34. Jan Smolka - 7. Michel Soběhart, 17. Michal Míča, 26. Michal Míča, 27. Vít Ruml, 33. Vlastimil Křížek; rozhodčí: Dominik Bartoš - Martin Klán; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 14; zásahy brankářů: Alois Švabčík 8 - Tomáš Polan 12; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:3;

Po čtyřech zápasech má na kontě tým U23 devět bodů, které je řadí na třetí místo. Svou bilanci může vylepšit již příští týden, kdy kluky čeká cesta do Lázní Kynžvart.

Přípravka

V akci byla také naše přípravka. Ta se představila na turnaji v Sokolově. O cenná vítězství bojovaly tradičně tři týmy Hurricanů, které fanouškům nabídly parádní podívanou. Každý celek odehrál celkem pět utkání, jako již tradičně nejatraktivnější byla ta vzájemná. Celkově si všichni aktéři turnaj užili a jak všichni hráči a hráčky, tak i trenéři získali další důležité poznatky, které jistě zúročí v dalším průběhu sezóny. Na závěr se určitě sluší poděkovat rodičům za jejich podporu v průběhu celého turnaje.

Mladší žáci

Poslední na koho se podíváme jsou mladší žáci a opět to stálo za to. Tým Black hrál v sobotu v nedaleké Aši. Naši kluci měli původně odehrát čtyři zápasy, ty nakonec byly jen tři, i tak si svěřenci Filipa Moravce celý turnaj užili, všechny soupeře s přehledem přehráli a po zásluze tak obsadili první místo. Zároveň tak potvrdili vzrůstající formu a naladili se dobře na další turnaj, který je čeká již o víkendu.

Již na státní svátek 17. listopadu čekal druhý tým White druhý výkonnostní koš v Tachově. I tam se ukázala karlovarská kvalita, když mladší žáci propluli turnajem bez sebemenšího zaváhání. A dál tak pokračují ligou bez porážky. Kromě výsledkově úspěšného dne nesmíme zapomenout ani na atraktivní hru, kterou se kluci prezentovali, byli silní na míčku a své soupeře prakticky k ničemu nepouštěli.