Elévové

Hodnocení domácího turnaje od trenéra elévů Jaromíra Péce„V neděli jsme hráli již třetí ligový turnaj a poprvé jsme se pořádaní zhostili my. Na všech hráčích je vidět obrovský posun, především díky řádné docházce na tréninky, za což jim patří velká pochvala. I přes početnou marodku a účast řady mladších dětí jsme odehráli 15 parádních utkání.
Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří se postarali nejen o hladký průběh turnaje, ale také o občerstvení pro všechny zúčastněné.“

Junioři

V sobotu pokračovala také 1.liga juniorů. Náš tým měl na programu výjezd na sever republiky, konkrétně do Ústí, kterému chtěl vrátit porážku z domácího zápasu.

Karlovarští vstoupili do zápasu lépe, dařilo se jim držet více míček, bohužel to byli oni, kdo jako první ve čtrnácté minutě inkasoval. Obdržená branka je naštěstí nerozhodila a velmi rychlé přišla odpověď z hole Petra Nöbauera. Za necelé dvě minuty už Hurricani vedli, úspěch slavil Ondra Ančinec a určil tak stav 1:2.

Ve druhé části se na branku čekalo mnohem kratší dobu, po necelých pět minutách totiž na 3:1 zvýšil Matěj Korbel. Zbytek druhé třetiny však patřil Ústí, které třemi zásahy překlopil vývoj na svou stranu.

Svěřenci Honzy Smolky naštěstí nesložili zbraně a svému soupeři ukázali svou sílu. Čtyři góly v rozmezí dvaačtyřicáté a dvaapadesáté minuty dostaly kluky zpět do laufu. Dvakrát pálil přesně nejproduktivnější hráč týmu Martin Tvrdek, podruhé v zápase se do statistik zapsali i Matěj Korbel s Petrem Nöbauerem. Ústí sice ještě snížilo. Adam Zahraj však odmítl jakékoliv drama a potvrdil, že tři body po výsledku 8:5 putovaly do Karlových Varů.

Zápas s Ústím očima trenéra Jana Smolky: „Vstup do utkání nebyl z naší strany úplně špatný. Bohužel nás opět trápila koncovka, proto byl výsledek jenom 2:1. Do druhé třetiny vstoupil úplně jiný tým, který nedokázal vůbec nic vymyslet. Jenom díky našemu brankáři, stav nebyl po dvou třetinách mnohem horší. V poslední části jsme ukázali naší sílu a dokázali jsme proměňovat šance. Chtěl bych kluky pochválit, že to nevzdali a bojovali až do konce. Děkuju soupeřům a rozhodčím za zápas.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 5:8
branky:
14. Jan Vondruška, 31. Jan Vondruška, 36. Jan Vondruška, 39. Jan Vaca, 57. Jan Vondruška - 16. Petr Nöbauer, 18. Ondřej Ančinec, 25. Matěj Korbel, 43. Martin Tvrdek, 46. Martin Tvrdek, 51. Petr Nöbauer, 53. Matěj Korbel, 58. Adam Zahraj; rozhodčí: Robert Kusek - Lukáš Kešner; vyloučení: 5:0; využití: 0:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Vojtěch Pražák 46 - Tomáš Heimerle 29; po třetinách: 1:2, 3:1, 1:5;

U23

Tým U23 zatím potvrzuje svojí kvalitu a celkem neohroženě kráčí svojí soutěží, minulý víkend přišlo sice drobné zaváhání, jinak jsou však suverénní a svou formu chtěli naši hráči potvrdit v sobotu, kde je čekal další dvojzápas v Lázních Kynžvart, který je v případě zisku plného počtu bodů mohl katapultovat do čela soutěže.

Hurricani se do utkání proti Tachovu dostávali celkem vlažně, když po první třetině prohrávali 0:1. Druhá část už však byla plně v jejich režii a hlavním hvězdou byl Tomáš Zdeněk, který nasázel během šesti minut čistý hattrick. Jedním přesným zásahem ho pak doplnil Filip Nevšímal. Oba hráči sehráli klíčovou roli i v závěrečné fázi zápasu, tentokrát si však pořadí svých tref prohodili a u obou tentokrát zůstalo jen u jedné. Poté se podařilo Tachovu korigovat, to už na výsledku nic nezměnilo, navíc v samotném závěru přidal pojistku Dominik Šíbl.

Florbal Tachov - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 2:7
branky:
7. Pavel Žalud, 36. Jan Flor - 15. Tomáš Zdeněk, 17. Tomáš Zdeněk, 22. Tomáš Zdeněk, 24. Filip Nevšímal, 32. Filip Nevšímal, 33. Tomáš Zdeněk, 36. Dominik Šíbl; rozhodčí: Dalibor Berka - Adam Krs; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Petr Kyselo 17 - Alois Švabčík 7; po třetinách: 1:0, 0:4, 1:3;

Do druhého zápasu proti C-týmu plzeňské Slavie nastoupil tým Míry Závory o poznání lépe. Na první branku Jirky Mutínského čekali diváci pouhých devět vteřin. Slavia sice ještě srovnala, poté už se však rozjel doslova hurikán, zejména druhá třetina byla ze strany karlovarských velmi plodná, celkem do plzeňské branky nasypali za dvanáct minut šest branek a před poslední částí vedli jasně 8:2. V té už si tým U23 v klidu výsledek pohlídal, přidal další tři góly a po výhře 11:3 se posunul do čela své soutěže. Kromě toho má nového lídra i kanadské bodování, které vede v tomto zápase šestibodový (4+2) Jirka Mutínský. Hattrickem výhru podpořil i Michal Szappanos.

FBŠ SLAVIA Plzeň C NedělníŘezané - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 3:11
branky:
7. Petr Soukup, 19. Lukáš Kozojed, 36. Jan Husák - 1. Jiří Mutínský, 10. Jiří Mutínský, 14. Michal Szappanos, 15. Michal Szappanos, 20. Jiří Mutínský, 21. Martin Prokopec, 23. Dominik Šíbl, 24. Martin Prokopec, 30. Jiří Mutínský, 33. Michal Szappanos, 36. Luděk Lejba; rozhodčí: Jaroslav Němeček - Vladimír Buzický; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Miroslav Kuf ?, Václav Patera ? - Alois Švabčík ?; po třetinách: 1:2, 1:6, 1:3;

Starší žáci

Hodnocení turnaje starších žáků týmu Black trenérem Filipem Moravcem: „I přes výhru nemůžeme být spokojeni, herně to byl snad nejhorší turnaj od začátku sezóny. Trápení při rozehrávce, nekvalitní přihrávky i první dotyk, spoustu špatných rozhodnutí. Kýžená herní dominance včera absolutně nebyla k vidění. Jediný zápas, který by snesl nějaké měřítko, byl proti Gorilám. Ostatní zápasy byly z naší strany herně slabé, takhle se nechceme určitě prezentovat. Na tréninku si to ještě zhodnotíme, aby se takový výkon neopakoval.“

Hodnocení výkonů týmu White trenérem Filipem Moravcem: „Naproti tomu tým WHITE si z mého pohledu zaslouží pochvalu. Kluci odehráli výborný první zápas proti Slavii, který na konci zaslouženě otočili. Navíc i proti silnějším soupeřům se nebáli aktivní hry, nechali na hřišti úplně všechno. Na balónku to samozřejmě není ideální, spoustu špatných návyků, u některých hráčů naivní řešení, málo sebevědomí. Ve skvělém světle se ukázali mladší žáci, kteří se turnaje zúčastnili. Ani v elitním koši se neztratili, odmakali celý turnaj.“

Mladší žáci

Další turnaj měl na programu tým Black mladších žáků. Ten tentokrát vyrazil do nedalekého Ostrova. Na programu měli kluci celkem čtyři zápasy. Ty sice výsledkově úplně nevyšly, ale to nic nemění na tom, že si všichni celý turnaj užili, skvěle si zahráli a potěšili svou radostí ze hry všechny přítomné rodiče. Trenéři pak získali řadu nových poznatků, které jistě budou  chtít využít v dalším průběhu sezóny.

Starší žákyně

Komentář k turnaji od trenéra týmu Lukáše Grundlera: „Na domácí palubovce nám to moc nesedělo. Celý turnaj byl ovlivněný covidovými karanténami. Během prvních dvou utkání se hráčky praly s vlastním přistupováním k soupeři a koncentrací na hřišti. Do třetího zápasu nastoupilo úplně jiné družstvo. V zápase proti Mariánským Lázním, hrálo družstvo klidně a vyrovnaně. Dařilo se po většinu utkání dodržovat nastavené cíle a proti Mariánkám to přineslo první letošní body. Pokud bychom ke všem zápasům přistoupili jako k tomuto, odcházíme s jinou bodovou nadílkou a pocity. Turnaj nám opět ukázal, kde máme nedostatky, na kterých je potřeba na trénincích zapracovat. Také bych moc rád poděkoval za pomoc s pořádáním hráčkám juniorek a rodičům.“

Elévky

Lukáš Grundler zhodnotil i druhý domácí turnaj, který měly na programu naše dívky. Tentokrát se týkal elévek.

„V Karlových Varech proběhl turnaj elévek na střídačku se zápasy ligového turnaje elévů. Původně na turnaji měla být čtyři družstva, bohužel dvěma družstvům zamezila ke startu karanténa na škole. Nakonec jsme si poradili tak, že jsme udělali dva namixované týmy z hráček z klubů FB Hurrican Karlovy Vary, Florbal Sokolov, MDDM Ostrov a také jsme dali prostor hráčkám z kroužků ZŠ Poštovní a ZŠ 1. máje. Holky čekala tři utkání. První dvě utkání odehrály mezi sebou. Ve třetím utkání si holky zahrály proti trenérům a rodičům, kde jsme kombinovali utkání 4 na 3 s více míčky. Považuji za úspěch v téhle době na palubovku dostat 16 hráček ve věku 5 – 10 let, které si to užily a odcházely ze skvělými zážitky.“