Junioři

Netradičně ve středu pokračovali ve své pouti 1.ligou naši junioři. Do Míčovky v rámci atraktivního západočeského derby dorazila FBC Plzeň. Kdo čekal nějakou oťukávanou v úvodu, tak byl velmi rychle vyveden z omylu. Již po dvou minutách totiž otevřel skóre Adam Zahraj. Plzeň si na svou úvodní trefu počkala o dvě minuty déle, to však od hostů bylo pro první třetinu vše. Naproti tomu karlovarští chytli střeleckou a díky Marianu Geťkovi, Filipu Nevšímalovi a Ondrovi Ančincovi odskočili do vedení 4:1.

Výborný vstup měli naši junioři i do druhé třetiny, po pouhých jedenácti vteřinách slavil úspěch Jirka Šťovíček, na 6:1 pak zvýšil Matěj Korbel. Poté se připomněli po delší době i hosté, kteří dvěma góly dokázali zápas zdramatizovat.

Plzni ve třetí části už nezbývalo nic jiného než vrhnout všechny své síly do útoku, z toho pramenila okna v obraně, která dokázali svěřenci Honzy Smolky využívat. Celkem se jim to povedlo sedmkrát, čímž odmítli jakékoliv pochybnosti o tom, kdo si ze zápasu odnese tři body. Do statistik se zapsal dvakrát Ondra Kalach, jednou pak Adam Zahraj, Jirka Šťovíček, Honza Mašát, Martin Prokopec a Petr Jedlička. Plzeň neměla proti rozjetému karlovarskému expresu nejmenší šanci a už pouze korigovala vysokou porážku 5:13.

Hodnocení utkání trenérem juniorů Janem Smolkou: „Dnes jsme výborně vstoupili do utkání, kde jsme soupeře nepustili téměř do hry. Ve druhé třetině soupeř změnil hru a začal být nepříjemný. Ve třetí třetině Plzeň otevřela hru a my jsme toho náležitě využili. Konec zápasu jsme hru kontrolovali a přidali pár branek na cestu. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.“

FB Hurrican Karlovy Vary - FbC Plzeň 13:5
branky:
3. Adam Zahraj, 9. Marian Geťko, 12. Filip Nevšímal, 12. Ondřej Ančinec, 21. Jiří Šťovíček, 26. Matěj Korbel, 43. Martin Prokopec, 46. Petr Jedlička, 48. Ondřej Kalach, 57. Jan Mašát, 59. Ondřej Kalach, 60. Jiří Šťovíček, 60. Adam Zahraj - 5. Marek Weber, 31. Vojtěch Mrvík, 38. Jan Baštýn, 44. Štěpán Kaas, 50. Vojtěch Mrvík; rozhodčí: Luděk Lejba - Dalibor Berka; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 27; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 24 - Jindřich Bejm 10, Jindřich Bejm 3, Filip Beran -4, Filip Beran ?; po třetinách: 4:1, 2:2, 7:2;

Další plzeňský soupeř zavítal do Karlových Varů v neděli a to FBŠ Slavia. A byl to právě náš soupeř, kdo jako první otevřel skóre. Vyrovnání přišlo krátce po polovině první třetiny a postaral se o něj Honza Mašát, který se skvěle uvolnil a tvrdou ranou nedal gólmanovi šanci. Více už se toho v první třetině nestalo a stav tak byl nerozhodný.

Prostřední perioda začala stejně jako ta úvodní, čili gólem Plzně. Na vyrovnání se však tentokrát čekalo podstatně kratší dobu, konkrétně devět vteřin stačilo Adamu Zahrajovi aby obral obránce o míček a srovnal na 2:2. Celá situace se opakovala ještě jednou, nejprve se Slavia dostala potřetí v zápase do vedení. Adam Zahraj byl však při chuti a prakticky identickou brankou opěr vyrovnal.

Atraktivní a místy i dost vyhrocené třetí třetině kralovali brankáři, jak karlovarský Tomáš Heimerle, tak i ten hostující předváděli skvělé zákroky a určili, že o výsledku zápasu muselo rozhodnout prodloužení. Ani nastavený čas branku nepřinesl a na řadu tak přišla trestná střílení. V nich byl jediným úspěšným exekutorem plzeňský hráč hned v první sérii. A jelikož naši junioři nedokázali uspět tak bonusový bod putoval do Plzně.

I tak mají za sebou junioři povedený týden, kdy z plzeňského dvojboje urvali čtyři body. Díky tomu se posunuli v tabulce na šesté místo a po bodově slabším rozjezdu stoupají tabulkou.

Komentář k utkání trenéra juniorů Jana Smolky: „Velice vyrovnané utkání ve vysokém tempu až do samého konce. Dnešní zápas rozhodnul soupeřův brankář, který nám chytil spoustu šancí. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu.“

Dorost

Hodnocení turnaje dorostenců od hlavního trenéra Filipa Moravce: „Kluci předvedli velmi bojovný, srdnatý výkon. Chomutovu jsme dlouho vzdorovali a drželi vyrovnané skóre, než přišly dva smolné góly a soupeř už si vedení v zápase pohlídal. Druhý zápas s Děčínem byl také na počátku vyrovnaný, dokonce jsme se na chvíli dostali do vedení. Bohužel soupeř byl produktivní a nám už došli fyzické síly na to, abychom se zápasem něco udělali. Za celý turnaj mě trochu mrzí, že jsme v některých pasážích nedokázali udržet míček na florbalce a trochu se tak uklidnit. Nicméně klukům, kteří jeli, nemohu nic vytknout, protože na hřišti nechali opravdu všechno.

Mladší žáci

Filip Moravec se zúčastnil i turnaje mladších žáků a i ten pro nás zhodnotil.

„Mladší žáky v týdnu skolila covidova karanténa a tak nás doplnili nejen hráči z Ostrova, ale také ze Sokolova. V prvním zápase šla možná vidět určitá nesehranost, než si na sebe hráči zvykli. Postupem turnaje si toto samozřejmě sedlo a mohli jsme se věnovat více herním věcem. Tento turnaj dal trenérům určitě zpětnou vazbu, se kterou budeme pracovat. Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří s námi jeli, hráčům za bojovné výkony a partnerským klubům Ostravu a Sokolovu za spolupráci.“

Juniorky

Turnaj juniorek pohledem jejich trenéra Lukáše Grundlera: „V sobotu jsme absolvovali nejdelší cestu v letošní sezoně do Liberce. Od začátku nás čekalo několik překážek, abychom se vůbec dostali na turnaj. Malá účast z důvodu karantén, mizerné počasí na cestu. Účast v počtu osmi hráček a dvou brankářek jsem přesto viděl pozitivně. Pochvala přímo od trenéra Miroslava Maliňaka z FBC DDM Kati Kadaň, že je vidět herní posun na hřišti, udělala také radost. Škoda, že se nedokážeme koncentrovat na celá utkání a hrát stejně. Přinášelo by nám to úplně jiné výsledky. Stejně chci holky pochválit, že v obou utkáních byl vidět v určitých pasážích posun ve hře.

Proti Kadani nás čekalo hned od začátku náročné utkání, kde soupeř měl převahu ve fyzické í herní části. Musím pochválit hráčky, že předvedly první dvě třetiny super výkon. Týmová hra s přihrávkami a nebezpečnými výpady na soupeřovo branku přinášelo plno akcí, které jsme bohužel neproměnily. Ve třetí třetině se dostavila únava a úbytek fyzického fondu. Vlažný přístup hráček v závěru utkání přinesl Kadani vytoužené branky.

S Turnovem jsme si v úvodu vypracovali několik pěkných akcí, které jsme bohužel nedokázali využít. V tom byl soupeř o poznání šťastnější . Důslednější hra soupeře a rozebrání našich hráček přinášelo Turnovu branky. Když jsme ve druhé třetině Turnovu vstřelili dvě branky, bylo vidět, že to hráčkám dodalo novou energii a vypracovali si ještě pár dobrých šancí. Bohužel platilo pravidlo “nedáš, dostaneš” a soupeř z Turnova opět odskočil na vyšší rozdíl. Ve třetí třetině už jsme začali více propadat v soubojích 1 na 1 a soupeř toho dokázal náležitě využít.“