U23

V sobotu měl náš tým U23 na programu historicky první utkání na domácí palubovce. Oproti předpokladům přijel do Míčovky pouze jeden soupeř a to Lázně Kynžvart. Favorit utkání byl jasný a papírové předpoklady se nakonec i potvrdily. Jako první se však velmi rychle prosadili hosté. Byla to však na hodně dlouhou dobu jejich poslední radost. Poté se totiž rozjela karlovarská mašina a svému soupeři nasypala jedenáct branek v řadě. Kynžvart jedním gólem sice korigovali, to nic nemohlo změnit na jasném vítězstvím svěřenců Míry Závory, kteří přidali další tři přesné zásahy a došli si pro pohodlnou výhru 14:2.

Sedmi body (3+4) se pod výhru podepsal nejproduktivnější hráč ligy Jirka Mutínský. Hattrick zaznamenali i Honza Smolka a Dominik Šíbl. U23 se díky výhře udrží na prvním místě i na přelomu roku.

Junioři

Junioři pokračovali v sérii domácích zápasů. V sobotu již podruhé v této sezóně přicestovaly do Karlových Varů Královské VInohrady. První třetina nabídla opatrný florbal, na zajímavé momenty se čekalo až do samotného závěru, kdy nejprve hosté otevřeli skóre, brzké vyrovnání však obstaral Matěj Korbel.

I ve druhé části inkasovali karlovarští jako první, naštěstí ani tentokrát netrval nepříznivý stav příliš dlouho, konkrétně sedmapadesát vteřin než na 2:2 srovnal Martin Tvrdek. Hurricanům v utkání příliš nešly přesilové hry, povedlo se jim využít až tu třetí a zásluhou kapitána Tomáše Smolky šli poprvé do vedení. Že svěřenci Honza Smolky přebírají otěže zápasu potvrdily následující minuty. Petr Nöbauer a Ondra Ančinec totiž zvýšili již na 5:2.

Naděje na bodový zisk výrazně stouply díky vydařené osmiminutovce zkraje závěrečné periody a přesným zásahům Dana Grulicha, Matěje Korbela a Martina Tvrdka. Definitivní razítko na tři body dal čtyři minuty před koncem Ondra Ančinec. Vinohrady sice ještě v závěru snížily, šlo však už jen o kosmetickou úpravu výsledku.

Hodnocení utkání očima trenéra Jana Smolky: „Vlažnější vstup do do utkání pustil soupeře do hry, kde nás hodně podržel náš brankář. Ve druhé třetině jsme jasně převzali iniciativu. Od té chvíle jsme ovládali utkání a nepustili soupeře do výraznějšího tlaku. Děkujeme soupeři za zápas.“

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4
branky:
17. Matěj Korbel, 26. Martin Tvrdek, 30. Tomáš Smolka, 34. Petr Nöbauer, 40. Ondřej Ančinec, 42. Daniel Grulich, 46. Matěj Korbel, 49. Martin Tvrdek, 56. Ondřej Ančinec - 16. Tomáš Petr Martan, 25. Matěj Šaroch, 58. Denis Dvořáček, 59. František Urbánek; rozhodčí: Luděk Lejba - Miroslav Tomeš; vyloučení: 4:4; využití: 2:3; diváků: 46; zásahy brankářů: Martin Mičiak 20 - Jiří Trojan 22; po třetinách: 1:1, 4:1, 4:2;

Posledním soupeřem v roce 2021 byl lídr soutěže, pražští Bohemians. Na rozdíl od sobotního utkání začali oba soupeři hodně zostra a již ve čtvrté minutě to bylo 1:1. Na domácí straně potvrdila dobrou formu první formace, konkrétně Jirka Šťovíček. Elitní útok byl za svou aktivitu brzy odměněn znovu, kdy Tomáš Smolka dělovkou nedal gólmanovi šanci. Bohemka to však nevzdala a třináct vteřin před úvodní sirénou si vzala vedení zpět.

Vyrovnaná bitva pokračovala i nadále, hosté sice zvýšili již na 4:2. Karlovarští junioři se však dokázali dostat zpět do zápasu, úspěch slavili Matěj Korbel s Adamem Zahrajem, oba si navíc na góly vzájemně nahráli. Aby těch problému nebylo málo, tak si hosté vzali vedení opět na svou stranu.

Třetí třetina se odehrávala ve vysokém tempu, bohužel pro domácí tomu chyběla kýžená branka, která by je dostala zpět do zápasu. Branka nakonec přišla, bohužel v naší sítí, což byla pět minut před koncem celkem komplikace. Martin Tvrdek sice ještě jedenadvacet vteřin před koncem snížil. Na body už to ale nestačilo.

Hodnocení utkání očima trenéra Patrika Horáka: „Chtěl bych klukům poděkovat za dnešní bojovný výkon proti těžkému soupeři. Neproměňování šancí nás stálo body. Do nového roku se budeme snažit hru ještě zlepšit.“

FB Hurrican Karlovy Vary - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 5:7
branky:
5. Jiří Šťovíček, 9. Tomáš Smolka, 28. Adam Zahraj, 34. Matěj Korbel, 60. Ondřej Ančinec - 4. Filip Brynda, 18. Matěj Vosátka, 20. Peter Steller, 24. Peter Steller, 38. Maxim Grega, 56. Filip Brynda, 60. Peter Steller; rozhodčí: Lukáš Hajšman - Jaroslav Němeček; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 77; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 25 - Miroslav Kovařík 21; po třetinách: 2:3, 2:2, 1:2;

Dorost

Hodnocení dorosteneckého dvojzápasu trenérem Filipem Moravcem: „Mladý tým doplněn o pár zkušenějších dorostenců odjel v sobotu sbírat zkušenosti do dalekého Nového Boru. Hned od začátku jsme předváděli překvapivě dobrý výkon, vytvářeli si spoustu brankových příležitostí, které ale často zůstaly neproměněny. Za to soupeř byl v zakončení velmi silný a po vybudování náskoku už bylo velmi těžké se zápasem něco udělat. Přesto výsledek 3:10 je až moc krutý, kluci za tento zápas zasloužili daleko vyrovnanější výsledek. Přes první neúspěch jsme se ale přenesli velmi rychle a do druhého zápasu nastoupili s čistou hlavou, se stejným elánem jako do toho prvního. Navíc se nám konečně podařilo vstřelit branky a vedli jsme. Ve druhé třetině sice soupeř skóre otočil, my jsme chvíli bojovali i s nastavením hlavy, abychom se vývojem nenechali zlomit. Do třetí třetiny jsme nastoupili neskutečně, soupeře tlačili, šancí opět bylo nespočet a podařilo se nám vyrovnat. Soupeř bohužel poté využil přečíslení a znovu dorovnat se nám nepodařilo. I když se ve druhém zápase zlepšila produktivita, měli jsme ještě několik zajímavých šancí, špatně vyřešených přečíslení a to nás stálo 3 body. S tímto týmem se ovšem těším na další turnaj hned po novém roce, kde věřím prolomíme sérii proher a získáme nějaké body.“

Mladší žáci

Turnaj mladších žáků zhodnotil Tomáš Pavlovič: „Na turnaji jsme se snažili budovat tým na individuálních dovednostech. Bohužel nás brzdila fyzická připravenost našich hráčů. Paradoxně hra s aktivním soupeřem se nám líbila více než hra proti soupeři, který se zaměřuje na obranu. Poslední zápas nám dal nejvíce zkušeností týkajících se útoku. Z turnaje jsme si odvezli spoustu poznatků, podle kterých upravíme další činnost při trénování.“

Juniorky

Juniorky čekal poslední dvojzápas tohoto roku v Kadani a jak se jim dařilo nám přiblížil trenér Lukáš Grundler.

„V sobotu nás čekala odpolední šichta v Kadani, kam jsme jeli s ambicemi urvat první body v soutěži. Do zápasu s Mostem jsme naběhli hned od první mnuty, kde se nám povedlo dostat do vedení. Mohu pozitivně hodnotit i to, že jsme konečně měli zápas, kde jsme byli lepší co se týče střelby než soupeř. Zápas byl v převaze naší režii a nutili jsme soupeři naši hru. Kde jsme trochu klopýtali bylo v přistupování k hráči v obrané části, kde soupeř byl trpělivější a dokázal vyžívat střelecké situace do prázdné branky. Zápas byl napínavý do posledních sekund utkání, naštěstí se štěstí v závěru přiklonilo na naší stranu a konečně tak máme první bod v soutěži.

Nejlepší v zápase byla první třetina, kde jsme udávali tempo hry my. Také tomu odpovídal výsledek 1:2, s tím že jsme byli prvními, kdo dal branku. Soupeři se povedlo až v druhé třetině narušit styl naší hry a vnutit nám svojí. Nám se naštěstí povedlo dlouho držet tempo. Ve třetí třetině jsme se snažili hrát aktivně dopředu, nechat otevřenou hru a riskovat v útočné pásmu. Soupeř uměl využít situace a dokázal využít naší slabší fyzické hry, kde se mu dařilo úspěšně proměňovat situace. Střelecký převaha a více než dvojnásobný počet střel na straně soupeře se nakonec projevili na výsledku. Z mého pohledu bylo utkání po celou dobrou atraktivní pro diváky a soupeř se musel hodně nadřít po tento výsledek.

Nakonec po těžkém bojí v obou zápasech máme konečně první bod v lize juniorek, která je pro nás náročná. Pozitivně také vidím, že nám v počtu jedenácti hráček a jedné brankářky  povedlo hrát pěkné a atraktivní zápasy pro diváky. U obou utkáních jsme se také dostali na přijatelnější počet střel na soupeřovu branku, kde nám chyběl jen větší důraz, který by nám přinesl lepší výsledky.“

Starší žákyně

Poslední turnaj čekal o víkendu i starší žákyně a i zde jsme se na hodnocení turnaje zeptali trenéra Lukáše Grundlera.

„Na turnaj nedorazilo družstvo Mariánských Lázní, kde celé družstvo skončilo v karanténě. Tak jsme do Sokolova vyrazili na dvě utkání, které jsme měli hned po sobě. Do turnaje jsme brali nové hráčky. Z mého pohledu jsem zastánce toho dávat šanci hned novým hráčkám a tak jsme dva nováčky zapojili v obou duelech. Do obou střetnutí jsme šli nabuzení energií, chtěli jsme hrát rychlý florbal a nechat otevřenou hru. Myslím si, že se nám to povedlo a vezeme si domů 3 body.“