Junioři

Poslední domácí utkání základní části měli na programu junioři. Do Karlových Varů tentokrát přijel suverénní lídr tabulky pražská Bohemka. Karlovarští tlaku hostí dlouho odolávali, první změna stavu přišla až v šestnácté minutě, bohužel vzápětí přišla i druhá branka v domácí síti a po prvních dvaceti minutách byl tak stav 0:2. V prostřední části se již bohužel rozjela hostující kanonáda, která postupně nasypala dalších pět branek. Naši junioři dokázali pouze korigovat zásluhou Filipa Nevšímala. Závěrečná pasáž nabídla opět čtyři góly v naší síti. Snížit sice ještě dokázal Martin Tvrdek, šlo však už jen kosmetickou úpravu výsledku.

Junioři se tak rozloučili s domácími fanoušky porážkou a již je jasné, že play off se jich týkat nebude. Sezónu uzavřou o víkendu dvojzápasem v Plzni.

Hodnocení utkání od Martina Kratochvíla: „Soupeři děkujeme za utkání a přejeme mu ať v play-off uspěje. My se budeme soustředit sami na sebe a uděláme si pořádek při trénincích, v přístupu a začneme se připravovat v lajnách na příští sezónu. Nicméně máme před sebou ještě juniorský dvojzápas v Plzni, kde bychom rádi uspěli a další tři utkání týmu U23, kde bychom rádi dotáhli postup do vyšší soutěže mužů.“


Starší žáci

Oba týmy starších žáků se po čase opět setkaly v elitním výkonnostním koši. Velmi dobře se dařilo tradičně Blackům kteří suverénně opět turnaj ovládli a logicky tak mohla panovat spokojenost, i když jak nám potvrdil trenér Filip Moravec je stále prostor ke zlepšení.

„Konečně bez karantén, Covidu a dalších překážek, konečně turnaj odjetý na tři lajny. Dnes jsme soupeře chtěli jasně přehrát aktivní hrou, neustále chodit do pressu, získávat míčky a kontrolovat hru. Vstup do turnaje byl neskutečný, první polovinu jsme soupeře přehráli a zaslouženě vysoko vedli. Bohužel, jak už to tak bývá, přišlo do druhé půlky polevení a zbytečně jsme soupeři dovolili hrát více v našem obranném pásmu. Přesto to byla suverénní výhra. Polevení se ovšem netýkalo jen tohoto zápasu a vyvrcholilo při vstupu do utkání proti FBC. Soupeř vedl o dva góly a najednou jsme museli skóre otáčet. To se naštěstí povedlo a tak jsme si s jedinou komplikací, kterou jsme si navíc způsobili sami, poradili.

V turnaji jsme přistoupili i k neobvyklému tahu a nechali vlastně kluky odehrát tři ze čtyř zápasů bez našeho zásahu. To vedlo ke zvýšení komunikace mezi hráči a v této sezóně tento tah ještě určitě zopakujeme. I přes čtyři výhry opět nejsem úplně spokojen s naši hrou v roli 2 a s přepínáním mezi útočnými rolemi. V tréninku už v těchto věcech děláme pokroky, v turnajovém módu to ovšem stále nedokážeme dostatečně prodat. Přesto to byl celkově vydařený turnaj a děkuji za něj.“

Tým White proti silným soupeřům sbíral především cenné zkušenosti a především konfrontaci s nejlepšími týmy označil trenér Petr Švec za největší přínos tohoto turnaje.

„Na úvod nás čekal dalo by se říci již tradiční zápas se Sokolovem, kde jsme bohužel tahali za kratší konec. Do utkání jsme sice vstoupili dobře a rychlým gólem položili základ úspěchu, ale prostřední část zvládl lépe soupeř a náš závěrečný tlak již na výhru nestačil. Pocit z neúspěchu se projevoval v dalších utkáních proti silnějším soupeřům, musím však kluky pochválit za bojovnost. Hrát v prvním koši je pro nás ta nejlepší škola a víme v čem se zlepšovat a na čem ještě zapracovat.“