Juniorky

Na turnaji čekaly naše holky dva těžké zápasy proti zkušeným a ostříleným soupeřkám, se kterými se však popasovaly velmi dobře a byť si nakonec body neodnesly, byl jejich trenér Lukáš Grundler s výkony spokojen.

„Hned začátkem musím vyzdvihnout výkon hráček během soboty. V obou zápasech předvedly nadstandardní výkon proti zkušeným soupeřkám, které mají zkušenosti z 1. ligy žen. První utkání bylo od začátku hodně vyrovnané, zejména osobními souboji a hrou dopředu. Překvapením byl stav 1:1 po první třetině. Během druhé části soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. V závěru jsme soupeře moc nepouštěli k míčku. Zároveň jsme otevřeli hru a snažili se srovnat stav. Bohužel nám chyběla hra ve volném prostoru, kterou měl soupeř lepší.

Ve druhém zápase nám soupeř hned od začátku ukázal, kdo je na hřišti dominantní. Hráčky Chomutova nás převyšovaly fyzickou hrou i herním projevem. Chomutov nastoupil v plné sestavě, která se skládala převážně z juniorek. Přesto se nám během duelu dařilo ohrožovat soupeřovu bránu. Odpovídala tomu i agresivní hra na obou stranách. Díky naší hře nebyl rozdíl ve skóre tak velký.

I když jsme si z turnaje neodvezli ani bod, jsem s naším výkonem spokojený. Holky zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru i za bojovnost na hřišti. Hodnotím, že nás tahle sezóna hodně posouvá.“


Mladší žáci

Tým White mladších žáků vyrazil do Plzně, kde měl mít na programu tři zápasy. Nakonec oproti původnímu plánu z toho byly jen dva, o to však těžší. No a jak se jim dařilo? Na to nám odpověděl trenér Filip Moravec.

„Na další turnaj plzeňské ligy jsme vyrazili v domnění, že odehrajeme tři zápasy. Bohužel Tachov se svým týmem nedorazil, tak nám zůstaly zápasy dva. S Interobalem to byla jednoznačná záležitost, individualistické choutky jsme o přestávce utnuli malou výzvou s trenéry, která kluky nutila hrát tak, aby zakončovali z první.

Proti FBC Plzeň jsme se dohodli, že si utkání prodloužíme a zahrajeme si 4x12 minut. To, čím jsme minule přehráli soupeře my, použil teď soupeř na nás. Velký tlak už od naší rozehrávky nám dělal problém, soupeř získával míčky a byl velmi silný v útočné fázi, lepší, než my. Vyhrál lepší tým a zaslouženě, ačkoliv my jsme také nakonec svou hru zlepšili a několik šancí si vybojovali, vyhrát jsme si nezasloužili.“