Úvod sobotního utkání byl z obou stran velmi opatrný, nikdo nechtěl udělat nějakou zbytečnou chybu, která by mohla vést ke gólu. Prvních deset minut se víceméně hrálo bez nějakých výraznějších gólovek. Změna přišla ve třinácté minutě, kdy se Jan Peška vytočil k levému mantinelu a povedenou ranou nad rameno Daniela Váradiho otevřel skóre. Karlovarskému týmu chyběla v úvodní třetině přesnost a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 ve prospěch České Lípy.

Nástup do prostředního dějství byl ze strany domácích o poznání lepší. Po necelých čtyřech minutách přiťukl Michal Klápa míček Michalu Strachotovi, který rychlou backhendovou kličkou srovnal na 1:1. O chvíli později již karlovarští vedli, Michal Zeman si míček potáhl mimo obranný blok českolipských a střelou o tyč překonal Dvořáka. Hostující výběr vrátila do hry úspěšná přesilová hra krátce před polovinou zápasu. Radek Krajcigr zůstal zcela zapomenutý za obranou a bez problémů uklidil míček do branky. Svěřenci trenéra Marka Mandlera však dokázali velmi rychle odpovědět, Michal Strachota našel na pravém křídle Michala Klápu, který se ze své oblíbené pozice opět nemýlil. Po druhé dvacetiminutovce tak vedli Hurricani těsně 3:2.

Bohužel nástup do závěrečné třetiny našemu týmu úplně nevyšel, ve třiačtyřicáté minutě srovnal na 3:3 Ondřej Kopič. Na něj navázal o chvíli později Jan Peška, který si seběhl před branku a rázem museli dotahovat karlovarští. I oni si v zápase pomohli přesilovou hrou, Michal Klápa vyběhl s míčkem před branku a proti jeho střele již neměl Dvořák šanci zareagovat. Po této brance to vypadalo, že zápas dojde poprvé v sérii do prodloužení, jedenapadesát vteřin před koncem však vypálil Ondřej Kopič a jeho střela zapadla až do domácí svatyně. Karlovarští již neměli na srovnání čas a tak po výsledku 4:5 snížila Česká Lípa stav série na 2:1.

Zatímco v sobotu jsme sledovali opatrný start, tak v neděli jsme začali pěkně z ostra. Uplynuly pouze čtyři minuty a povedenou standartní situaci zakončil úspěšně Miloš Tyl. V deváté minutě si domácí fanoušci zakřičeli znovu. Matěj Korbel nahodil míček před branku, kde si ho našel Michal Klápa a potvrdil tak svou dobrou střeleckou formu. Hosté dlouho nemohli najít recept na Daniela Váradiho, jeho neprůstřelnost skončila v patnácté minutě, kdy Daniel Štěrba zamířil nechytatelně pod břevno. Karlovarští si mohli vzít dvoubrankové vedení zpět v přesilové hře. Ta však dlouho vypadala, že zůstane nepotrestána. Třináct sekund před jejím skončením však natáhl Michal Klápa a jeho střela zaplula přesně k levé tyči. Poslední slovo však měli hosté, konkrétně Jan Peška, který stál na konci povedené kombinace, která znamenala snížení.

Stejný hráč ukázal své umění znovu v osmadvacáté minutě a rázem jsme tak začínali od nuly. Šlo však o jednu z mála gólových šancí, které druhá třetina nabídla. Jinak jsme sledovali tvrdou bitvu plnou osobních soubojů, oba týmy si rozhodně nedaly nic zadarmo.

Třetí třetina začala hodně rozvážně, ani jeden ze soupeřů se nikam nehrnul. Všichni si uvědomovali důležitost zápasu a nikdo nechtěl soupeři zbytečně nabídnout nějakou šanci. Oťukávaná skončila v padesáté minutě, kde Daniel Štěrba dostal příliš prostoru na levém křídle a ranou pod břevno poslal Lípu poprvé do vedení. Domácí výběr měl sedm minut před koncem ideální možnost na srovnání díky přesilové hře. Ta mu bohužel nevyšla, stejně jako závěrečná hra bez brankáře, během té navíc dvakrát inkasoval a padl 3:6.

V sérii tedy stále platí, že vítězí pouze hostující týmy, Česká Lípa si z Varů odvezla dvě výhry a srovnala stav série na 2:2. Další zápas je na programu již v úterý, kdy vyrážíme na palubovku našeho soupeře. Ve čtvrtek se pak A-tým představí znovu doma.