Start jako z hororu prožili domácí, jelikož inkasovali hned při prvním střídání. Aby těch problémů nebylo málo, tak prakticky vzápětí přišlo oslabení, které naštěstí zůstalo nepotrestáno. Početní výhodu dostali k dispozici i karlovarští, zahráli jí však mizerně a byli za to potrestáni druhou inkasovanou brankou. Domácí se trápili v zakončení, což potvrdila i další nevyužitá přesilová hra a trestné střílení v podání Michala Strachoty.

V podobném duchu jako první třetina pokračovala i ta druhá. Opět to byli Gulliveři, kdo jako první udeřil. Tříbrankou ztrátu museli stahovat naši hráči v letošní sezóně teprve podruhé. Kouzlo hostujícího gólmana odčaroval až krátce po polovině zápasu Michal Klápa, který tečoval střelu od Vojty Ježka. Na dostřel jediného gólu pak dostal svůj tým Michal Strachota. Místo srovnání však přišel šok, když hosté po pouhých šesti vteřinách opět odskočili do dvoubrankového vedení. Gulliverům patřil i závěr třetiny, kdy se dokázali prosadit ještě jednou a před závěrečnou dvacetiminutovkou vedli 2:5.

Před třetí třetinou sáhli trenéři do sestavy a kluci přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a výsledek se dostavil brzy. Tvrdou ranou z první slavil úspěch Ondra Hurt. Domácí byli v závěrečné části jasně aktivnější a brzy se dočkali další branky, tentokrát slavil úspěch Michal Klápa, který byl první u odraženého míčku na brankovišti. Ve dvaapadesáté minutě byli Hurricani definitivně zpět ve hře o body, to totiž na 5:5 srovnal Dan Nicklas. Více už se toho nestalo a na řadu tak přišlo prodloužení.

Prodloužení byla klasická situace nedáš, dostaneš. Zatímco karlovarská šance zůstala nevyužita, tak hosté si z následného protiútoku počínali o poznání lépe a odváží si tak domů dva body.

FB Hurrican Karlovy Vary - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:6p
branky:
32. Michal Klápa, 35. Michal Strachota, 46. Ondřej Hurt, 50. Michal Klápa, 53. Daniel Nicklas - 1. Václav Černoch, 9. David Novák, 24. Jan Videman, 36. Ondřej Bílek, 39. Adam Bouška, 61. Jan Videman; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Daniel Váradi 21 - Matyáš Krupa 19; po třetinách: 0:2, 2:3, 3:0, 0:1;