Úvod prvního střetnutí byl z obou stran poměrně opatrný. Na obou stranách jsme byli svědky několika střeleckých pokusů, žádný z nich si cestu do branky nenašel. Změna stavu přišla až ve třinácté minutě, kdy se před Matějem Korbelem otevřela cesta směrem k brance, které karlovarský obránce bleskově využil a střelou o tyč poslal svůj tým do vedení. O půl minuty později kapituloval domácí brankář podruhé, samostatný únik zakončil úspěšně Jiří Lebeda. V závěru první třetiny dostali Hurricani k dispozici přesilovou hru, místo dalšího navýšení vedení však přišla chyba, které využil Radek Krajcigr.

Stejný hráč rozjásal domácí halu i po devatenácti vteřinách druhé třetiny a rázem se začínalo od nuly. V osmadvacáté minutě šla Česká Lípa poprvé do vedení, přesnou střelou k tyči skóroval Milan Tichý. Výběr trenéra Marka Mandlera se do zápasu vrátil v šestatřicáté minutě, povedená rána Miloše Tyla zapadla až do českolipské branky. V samotném závěru se opět připomněl Matěj Korbel, který si seběhl na velké brankoviště, kde zužitkoval přihrávku Michala Strachoty. Stejně jako po první třetině byl tak rozdíl ve skóre jednobrankový.

Závěrečná fáze zápasu začala pro karlovarské fantasticky. Uplynulo pouhých třiadevadesát vteřin a Ondřej Hurt zvýšil na 3:5. Když o dvě minuty přidal šestou trefu Michal Klápa, vypadalo to, že A-tým směřuje za prvním bodem v sérii. Naději na zvrat sice vykřesal pro domácí Milan Tichý. Michal Strachota však skvělou individuální akcí opět trochu otupil domácí tlak. Závěr poznamenalo několik vyloučení, ani jedno však nebylo potrestáno a tak jedinou změnu stavu přinesl minutu před koncem Miloš Tyl a svým druhým gólem v zápase ztvrdil výhru 4:8 a zisk prvního karlovarského bodu. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen za dvě branky a jednu asistenci Matěj Korbel.

Vítězství kluky povzbudilo, nesměli ho však přeceňovat, jelikož v neděli nastoupili ke druhému utkání a opět bylo jasné, že to bude pořádná řežba.

Česká Lípa nastoupila do utkání aktivně a více se držela na míčku a snažila se najít cestu ke karlovarské brance. V ní čaroval Daniel Váradi, který během úvodní dvacetiminutovky předvedl osm těžkých zákroků, Hurricani na druhé straně hrozili převážně z protiútoků, ani ty se však neujaly a první třetina tak branku nenabídla.

Do druhé třetiny vstoupil A-tým v nevýhodě jednoho muže a dlouho to vypadalo, že oslabení dokáže ubránit. Tři vteřiny před jeho skončením však zůstal na středu volný Radek Krajcigr a ranou pod břevno otevřel gólový účet zápasu. Ten si naštěstí otevřeli velmi brzy i karlovarští, střelu Michala Klápy vyrazil Netopilík před Michala Strachotu, který již neměl s vyrovnáním problém. O chvíli později si oba Michalové role prohodili, přesilovou hru bleskově zužitkoval náš kapitán. Jelikož branka padla v signalizované výhodě, tak početní výhoda pokračovala a brzy to bylo 1:3, Tomáš Nushart bombou od půlky nedal Netopilíkovi šanci. Elitní formace byla k nezastavení a v sedmadvacáté minutě přidala čtvrtý gól. Tomáš Nushart odpálil míček přes celé hřiště, kde ho sebral Michal Klápa, který zasadil domácím další tvrdý direkt. Domácí byli jako opaření a na odpověď se zmohli až v sedmatřicáté minutě, kdy snížil Ladislav Pekárek. V závěru se podruhé trefil Radek Krajcigr a rázem bylo zaděláno na drama.

Do třetí třetiny vstoupily oba celky na dvě formace. První úspěch to přineslo našemu týmu, v sedmačtyřicáté minutě obrovský tlak před domácí brankou zužitkoval Miloš Tyl, který se tak trefil i ve třetím zápase po svém návratu. Padesátá minuta nabídla první dokonaný hattrick této série. Michal Klápa ze své oblíbené pozice na pravém křídle zužitkoval další přesný pas od Michala Strachoty. Karlovarský kapitán byl při chuti a když o chvíli později využil další přesilovou hru, vypadalo to, že A-tým míří za druhým bodem v sérii. Česká Lípa v závěru odvolala a svého soupeře téměř sedm minut mačkala před jeho brankou. Zmohla se však pouze na snižující góly Radka Krajcigra a Štěpána Slaného. Veškeré další pokusy o zdramatizování odmítl fantastický Daniel Váradi a ve spolupráci s obětavým výkonem celého týmu z toho byl po výhře 5:7 druhý bod v sérii. Strážce karlovarské svatyně si za svůj výkon odnesl zasloužené ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

A-tým Českou Lípu dokonale zaskočil a ze severu si odváží oba dva body. Nic však zdaleka není rozhodnuto, v sérii hrané na čtyři vítězná utkání potřebujeme ještě dvakrát uspět a dá se očekávat, že Česká Lípa neřekla zdaleka poslední slovo. Příští týden tak opět budeme potřebovat vaší podporu. Pojďme společně naplnit Míčovku a vytvořit pořádný kotel, který kluky požene vpřed.