České Budějovice

Štíři patří mez pravidelné účastníky vyřazovacích bojů. Od svého postupu do 1.ligy se jim to povedlo v obou případech a vypadá to, že nebudou chybět ani letos. Pět zápasů před koncem drží v klidu deváté místo zajišťující předkolo play off. Lídrem bodování je zatím Jan Králík. Že kluky nečeká nic jednoduchého dokládá i pohled na formu jihočeského tým. Ten totiž vyhrál poslední tři zápasy. Uvidíme, zda do zápasů zasáhne i juniorský mistr světa Tomáš Hanák, kterého Budějovice mohou využívat v rámci střídavých startů z Black Angels.

Karlovy Vary

Karlovarští na rozdíl od svého sobotního soupeře neprožili úplně úplně povedené kolo minulý víkend. Po jednom z nejhorších výkonů v této sezóně padli s Gullivers na domácím hřišti 5:6 v prodloužení. Díky tomu si A-tým zkomplikoval své umístění v elitní čtyřce, aktuálně mu patří právě čtvrté místo, které do čtvrtfinále nezaručuje právo výběru. Ve zbývajícím průběhu se tak budou snažit kromě přípravy na play off si zajistit co nejlepší výchozí pozici, zároveň se však musí mít na pozoru před Kladnem, které je páté a jistě by rádo do čtyřky ještě proklouzlo. Kluky čeká v posledních pěti kolech poměrně náročný los, kromě sobotního duelu s Budějovicemi pak ještě Kladno, Start98, Bulldogs Brno a na úplný závěr aktuální lídr ligy z Ústí. Není tak prostor na nějaké zbytečné ztráty. 

Vzájemné zápasy

Při prvním letošním měření sil si Budějovice odvezly z Míčovky vysokou porážku 3:10. Pěti góly se tehdy blýskl Dan Nicklas. Uvidíme komu se bude dařit tentokrát. 

Sobota 15.1.2022

SH České Budějovice

19:15 FBC Štíři České Budějovice - FB Hurrican Karlovy Vary


Lukáš Korbel