Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se coby loňský vítěz Superligy zúčastnila na začátku nového roku Poháru mistrů, odkud si přivezla bronzové medaile. Návrat do zápasového kolotoče nejvyšší soutěže se výběru trenéra Petra Novotného úplně nevydařil, v Ostravě sice ještě dokázal zvítězit s domácím FBC 2:3 v prodloužení, minulý víkend však nezvládl domácí souboj s Chodovem a před vlastními fanoušky padl 4:5. Mladoboleslavští tak nevyužili možnost posunout se v tabulce na druhé místo, na které ztrácí dva body. Mají však odehráno o zápas méně než Vítkovice. O přísun bodů se starají především zkušení Jan Natov s Milanem Tomašíkem.

Karlovy Vary

Karlovarští mají za sebou historicky první televizní utkání. V pondělí přivítali před kamerami ČT Sport Královské Vinohrady. Zápas byl dvě třetiny velmi vyrovnaný, bohužel v závěru domácím došli síly a před fantastickou návštěvou padli 4:8. Ve zbývajících šesti kolech bude náš výběr ladit formu na blížící se play down, kde bude hájit svou příslušnost k florbalové elitě. K tomu aby byl úspěšný, bude potřebovat zlepšit svou střeleckou produktivitu. V dosavadním průběhu ligového ročníku totiž pouze v pěti utkáních nastříleli hráči A-týmu více než čtyři branky. V prvním vzájemném utkání se loňský mistr pořádně zapotil, když v Hale míčových sportů rozhodl o své výhře 4:8 až v samotném závěru.