S vědomím důležitosti tohoto utkání nastoupili domácí do utkání aktivně a v deváté minutě šli poprvé do vedení, kdy se stejně jako v sobotu ranou z poloviny hřiště prosadil Tomáš Smolka. Kladnu se sice povedlo srovnat, nicméně se z gólu neradovalo dlouho. Karlovarský tým totiž dostaly na koně dva přesně zásahy během sedmi vteřin. Nejprve přesilovou hru zužitkoval Tomáš Nushart a poté si gólmanem pohrál Michal Strachota a proměněným trestným střílením zvýšil na 3:1.

Bohužel jak domácím vyšla první třetina, tak start do té druhé se jim nepovedl vůbec a po dvou inkasovaných brankách během čtyř minut bylo opět srovnáno. A bylo ještě hůř, Kladno totiž slavilo brzy znovu a karlovarští rázem museli dotahovat. Naštěstí se jim to povedlo velmi brzy, Michal Strachota s Tomášem Nushartem si totiž zopakovali spolupráci z první třetiny a druhý jmenovaný využil další přesilovou hru. Bohužel druhá třetina se Hurricanům vůbec nepovedla a krátce před druhou sirénou kapitulovali popáté.

Opět tedy bylo jasné, že nás v závěrečné periodě bude čekat obrovské drama. Tým pod taktovkou Míry Závory se snažil svého soupeře zatlačit, bohužel hostující obrana dlouho odolávala. Aktivní hra si bohužel vyžádala okénka v defenzivě, jedno z nich dokázali Kanonýři využít a odskočit do vedení 4:6. V té době pořádně zabrali karlovarští fanoušci, kteří pochopili, že maximální podpora je teď potřeba. Mohutné skandování kluci vyslyšeli a brzy si tak fanoušci mohli zakřičet gól, poté co Miloš Tyl vydoloval ve skrumáži na středu míček a skrytou střelou snížil. Explozi radosti pak odšpuntoval Tomáš Nushart, který při standartní situaci nic nevymýšlel a svou dělovkou srovnal na 6:6. Víc se už toho ve třetí části nestalo a stejně jako v sobotu tak přišlo na řadu prodloužení.

V nastaveném čase se hra přelévala ze strany na stranu, domácí mohli rozhodnout v početní výhodě, kladenští naopak orazítkovali tyč. Žádný z pokusů si však cestu do branky nenašel a o osudu druhého čtvrtfinále tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Do dovednostní disciplíny vstoupili lépe hosté, kteří se po dvou sériích ujali vedení 2:1. Poté se oba týmy prosadily ještě jednou a před rozhodující sérií tak hosté vedli. Poté se slova ujal Dan Váradi, který pátý nájezd vychytal, aby poté Michal Strachota mohl vyrovnat a svůj tým tak zachránil. Oba karlovarští sehráli důležitou roli i v extra sérii. Nejprve strážce karlovarské klece skvělým zákrokem nájezd zneškodnil. Rozhodnout tak mohl Michal Strachota, který zvládl tíhu okamžiku a vyrovnal stav série na 1:1.

A-tým tentokrát drama zvládl a příští týden na Kladno pojede za vyrovnaného stavu. Dnes byla atmosféra skvělá a my věříme, že vás dnešní zápas navnadil a příští víkend pojedeme společně na Kladno bojovat o ukončení série.

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 7:6pn
branky:
9. Tomáš Smolka, 17. Tomáš Nushart, 17. Michal Strachota, 32. Tomáš Nushart, 57. Miloš Tyl, 58. Tomáš Nushart, N Michal Strachota - 14. Jakub Bohuslávek, 22. Tomáš Chroust, 25. Matyáš Bachmaier, 31. Marek Pixa, 39. Dominik Janda, 55. Ondřej Papoušek; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 3:4; využití: 2:1; diváků: 213; zásahy brankářů: Daniel Váradi 16 - Marek Macík 24; po třetinách: 3:1, 1:4, 2:1, 0:0;