A byli to právě domácí, kdo měl lepší a velmi rázný vstup do utkání. V páté minutě vedli již 2:0. Karlovarští se poprvé prosadili o půl minuty později, kdy Ondra Hurt vybojoval míček ve středu pole a tvrdou ranou nedal gólmanovi šanci. Do statistik si však tento gól nezapíše, jelikož ho rozhodčí přisoudili jeho parťákovi z útoku Miloši Tylovi. Krátce na to přišlo vyrovnání, o které se postaral úplně volný Tomáš Zdeněk. Po úvodní divočině se poté hra trochu uklidnila a na další branku se čekalo až do čtrnácté minuty, kdy navrátilec do sestavy Michal Strachota poslal svůj tým poprvé do vedení. Že závěr třetiny patřil Hurricanům potvrdili ještě Honza Zavadil s Adamem Zahrajem a určili tak po dvaceti minutách stav 5:2.

Navýšit vedení mohli svěřenci Martina Kratochvíla během dvou přesilových her zkraje prostřední části. Ta první ještě zůstala nepotrestána, při té druhé už se mohli radovat, konkrétně podruhé v zápase Honza Zavadil. Karlovarští byli při chuti a brzy lovil petrovický gólman míček ze své sítě znovu, pěknou kombinaci s Milošem Tylem zakončil úspěšně Ondra Hurt. Jako poslední si slovo vzal Honza Běloch, který si zaběhl za obranu a bez problémů trefil odkrytou branku.

Když už to vypadalo, že se utkání v klidu dohraje, přišly nečekané komplikace, naši hráči totiž trochu polevili, čehož dokázaly Petrovice využít a to hned čtyřikrát během pouhých osmi minut. Dan Nicklas sice využil přesilovou hru, početní výhodu však dokázali využít i domácí šest minut a šest minut před koncem byl tak z jejich pohledu stav pouze 7:9. Klid na karlovarské hokejky v závěru přinesl Miloš Tyl, který zakončil dvě prakticky identické akce.

A-tým splnil povinnost a z Petrovic se vrací s plným počtem bodů. Již příští týden čeká kluky další náročný výjezd na horkou palubovku Znojma.

Z.F.K. Petrovice - FB Hurrican Karlovy Vary 7:11
branky:
2. Ondřej Firda, 5. Petr Kašpar, 45. Petr Horák, 47. Ondřej Firda, 47. Petr Kašpar, 49. Jakub Češek, 55. Ondřej Firda - 6. Miloš Tyl, 8. Tomáš Zdeněk, 15. Michal Strachota, 18. Jan Zavadil, 20. Adam Zahraj, 25. Jan Zavadil, 34. Ondřej Hurt, 39. Jan Běloch, 46. Daniel Nicklas, 58. Miloš Tyl, 60. Miloš Tyl; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 3:3; využití: 3:2; diváků: 35; zásahy brankářů: Petr Maláč 30 - Václav Zavadil 26; po třetinách: 2:5, 0:3, 5:3;