Karlovarští měli v obou domácích zápasech lepší vstup a dobře začali i v sobotu. Již po minutě otevřel schovanou střelou skóre Ondra Vašíček, velká komplikace přišla poté v podobě pětiminutového oslabení, které však kluci výborně ubránili, aby poté sami z přesilové hry udeřili, zásluhou Tomáše Nusharta.

Bohužel stejně jako doma se našemu týmu nepovedla druhá třetina, kde rychle své vedení ztratili a rázem se začínalo od nuly. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, tak přišel zatím nejkontroverznější moment série, kdy se domácím povedlo skórovat, karlovarští však usilovně protestovali, protože měli za to, že branka padla až po siréně, nicméně rozhodčí branku uznali a Kladno tak šlo do vedení 3:2.

Šance na body opět klesly ve dvaačtyřicáté minutě, kdy domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Na karlovarské straně se však konečně prosadil Daniel Nicklas, který do teď střelecky mlčel. O vyrovnání se osm minut před koncem postaral Michal Klápa a vypadalo to, že budeme svědky dalšího infarktového závěru. Ten se našim však vůbec nepovedl a po třech gólech to vypadalo s naději na výhru opravdu bledě. Michal Klápa sice ještě korigoval, bod do série si však připsalo Kladno.

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 8:5
branky:
26. Tomáš Chroust, 34. Marek Pixa, 40. Dominik Janda, 43. Dušan Přívara, 56. Ľuboš Šefčík, 57. Matyáš Bachmaier, 59. Vojtěch Novák, 60. Matyáš Bachmaier - 2. Ondřej Vašíček, 17. Tomáš Nushart, 45. Daniel Nicklas, 52. Michal Klápa, 60. Michal Klápa; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 3:0 + Ondřej Šimeček 5; využití: 0:1; diváků: 278; zásahy brankářů: Marek Macík 21 - Daniel Váradi 13; po třetinách: 0:2, 3:0, 5:3;

Hodit sobotní porážku za hlavu a připravit se na další náročný duel, to byl úkol pro svěřence Míry Závory. Šlo totiž o hodně, karlovarští museli odvracet kladenský matchball. Na rozdíl od předchozích střetnutí to tentokrát byli domácí, kdo jako první udeřil, když dokázali potrestat hrubku v naší obraně. A bylo ještě hůře, brzy se totiž Kanonýři prosadili znovu.

Po nejhorší první třetině přišla nejlepší druhá v celé sérii. Po pouhých čtyřech minutách totiž snížil Daniel Nicklas. O vyrovnání se postaral Honza Zavadil a skvělou dvanáctiminutovku uzavřel parádní dělovkou Michal Strachota. Domácí se naneštěstí velmi rychle oklepali a dvěma slepenými góly si vzali vedení zpět.

Náš A-tým tak měl dvacet minut na to, aby odvrátil konec sezóny a dlouho se jim nedařilo branku ohrozit, Kladno se totiž snažilo držet míček a s rozehrávkou nikam nepospíchali. Sedm minut před koncem se však šance naskytla, Hurricani totiž hráli přesilovou hru. V té to dlouho vypadalo, že branka nepadne, v závěrečných vteřinách však Michal Klápa nabil Danovi Nicklasovi a ten srovnal na 4:4. V závěrečných vteřinách sehrál ústřední roli Dan Váradi, který chytil několik jasných gólovek domácích a poslal zápas do prodloužení.

Prodloužení nabídlo několik šanci na každé straně, ani jedna si však cestu do branky nenašla a na řadu tak podruhé přišly samostatné nájezdy. V nich to již byl karlovarský koncert, Michal Strachota, Michal Klápa, Honza Zavadil i Daniel Nicklas své nájezdy s naprostým přehledem proměnili. Naproti tomu dva kladenští střelci na vynikajícím Danovi Váradim pohořeli, ten tak podtrhl svůj vynikající výkon a rozhodl o tom, že se série stěhuje opět do Karlových Varů.

A-tým předvedl neuvěřitelnou bojovnost a vybojoval si tak možnost zabojovat o postup na domácím hřišti. Na obou zápasech kluky vyrazila podpořit početná skupina karlovarských fanoušků, kteří byli rozhodně slyšet a rozhodně si zaslouží poděkování. My věříme, že si najdou čas stejně jako všichni ostatní i ve středu a společně se sejdeme v Míčovce a budeme kluky hnát za postupem do semifinále. Tak ve středu dorazte, takový zápas tu dlouho nebyl.

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 4:5pn
branky:
10. Matyáš Bachmaier, 15. Marek Veselý, 34. Aleš Höffer, 36. Jakub Bohuslávek - 25. Daniel Nicklas, 29. Jan Zavadil, 33. Michal Strachota, 54. Daniel Nicklas, N Jan Zavadil; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 284; zásahy brankářů: Marek Macík 16 - Daniel Váradi 21; po třetinách: 2:0, 2:3, 0:1, 0:0;