My pro vás nyní máme ohlédnutí za celým turnajem o které se postaral jeden z trenérů Filip Moravec

„O víkendu od 27. do 29. května se mladší a starší žáci zúčastnili tradičního libereckého turnaje Salming Nisaopen. Mladší žáci si z turnaje odvezli stříbrné medaile, starším žákům turnaj bohužel výsledkově nevyšel a vypadli proti Spartě RED už v osmifinále.

Pojďme se ale na cestu obou týmů podívat pěkně od začátku. V pátek všichni zúčastnění hráči „s pláčem“ oželeli školu, aby mohli brzy ráno vyrazit do Liberce. V pátek odpoledne už na oba týmy čekaly první zápasy. A oba celky byly po prvním dnu stoprocentní, kromě výsledků nás mohli těšit i přesvědčivé výkony a herní dominance, stejně jako to, že se nám dařilo aplikovat ve hře trénované herní principy.

Druhý den začali svým zápasem starší žáci, a to s nejtěžším možným soupeřem. Současný mistr České republiky této kategorie, Sparta Praha BLUE, byla nad naše síly. Ačkoliv bylo možná kruté, že jsme na takového soupeře narazili už ve skupině, tak takový zápas je přesně ten, kvůli kterým se takovýchto turnajů účastníme. Chceme hrát s nejlepšími týmy a zkusit si hru si proti těžším i jiným soupeřům. Ve zbytku dne už to byla opět jízda a naše týmy zůstaly neporaženy. Navíc si ve svých zápasech vzájemně fandili, podporovali se a fungovali tak jako jedna velká parta.

Třetí den brzy ráno začalo play-off pro mladší žáky suverénním vítězstvím nad Jabloncem. Navázat na jejich výhru chtěli starší žáci, v osmifinále je čekala Sparta RED. Věděli jsme, že máme na hřišti proti sobě tým, který není radno podcenit. Zápas, ale i tak skončil výhrou pro soupeře. Byli jsme jednoznačně vyškoleni z produktivity, šancí na rozhodnutí zápasu jsme měli dost. Smutek po zápase byl obrovský, po celém turnaji a sezóně jsme si takový konec určitě nepředstavovali. Mentálně nás tenhle neúspěch určitě posune, budeme příště ještě silnější a také odhodlanější vyhrát. Budeme lépe pracovat s nastavením hlavy na zápas. Herně se musíme dlouhodobě zaměřit na zakončení, ze kterých musíme dávat góly.

Po překonání zklamání strži přesunuli svou pozornost na mlže. Stal se z nich stejný fanklub, jako tvořili v play-off našemu A týmu. A naši mladší žáci se jim odvděčili jízdou až do samotného finále turnaje. Tam bohužel narazili. Nad jejich síly byli Wizards Praha. Soupeř, který proti nám zvolil defenzivnější taktiku. Ta klukům tolik nevoněla. Měli jsme problém diktovat tempo hry, být stále nebezpeční, a i tady se ukázala nedostatečná produktivita. I s mlži jsme mohli utkání rozhodnout, mít vedení na své straně. Své šance jsme bohužel nevyužili, narozdíl od soupeře. Přesto naši hráči odehráli turnaj, kde ukázali svůj potenciál do budoucna. Herně ve všech zápasech dominovali, na své výkony mohou být určitě pyšní.

Kvůli časovému skluzu jsme se do Karlových Varů vrátili pozdě večer. Poděkování proto patří i rodičům, kteří na nás takhle dlouho čekali. Patří jim také dík za podporu v průběhu turnaje, ať už přímo na místě, nebo na dálku. Díky také všem svým trenérským kolegům, nejen za pomoc s organizací turnaje, ale za celou sezónu. Bez vás by to nešlo. Děkujeme!“