Domácí vstoupili do zápasu trochu laxně, za což byli potrestáni prakticky z prvního útoku Startu. Na vyrovnání se čekalo až do šestnácté minuty, kdy Michal Klápa zužitkoval přesilovou hru. A však vyrovnaný stav nevydržel ani minutu, po dalším nedůrazu v domácí obraně se Start opět dostal do vedení. Stejnou chybu však vzápětí udělali i hosté, což nemilosrdně potrestal Dan Nicklas a určil tak stav 2:2 po prvních dvaceti minutách.

Jak skončila první, tak začala druhá třetina a to gólem Dana Nicklase, který milimetrově přesnou ranou poslal domácí poprvé do vedení. Na 4:2 pak zvýšil Adam Zahraj, pro kterého to byla první branka v A-týmu. Vyrovnaná bitva pokračovala i v dalším průběhu. Na snižující gól neodpověděl nikdo jiný než střelec s číslem 10, který tak zkompletoval hattrick. Start zpět do zápasu dostala využitá početní výhoda, minutu před koncem se mu pak dokonce povedlo srovnat na 5:5.

Po dvou třetinách to tedy vypadalo na drama. To však Hurricani razantně odmítli. Pět gólů během deseti minut jim zařídili pohodlné vedení. Další tři branky si do statistik zapsal v neskutečné formě hrající Dan Nicklas, Po jedné přidali jeho parťáci ze druhého útoku Tomáš Nushart a Honza Zavadil. Hosté sice ještě korigovali. Jakékoliv pochybnosti o tom, kdo si odnese tři body uťal kapitán Michal Klápa. Na konečných 12:6 pak symbolicky uzavřel hráč utkání Dan Nicklas. Ten prožil životní zápas, když zapsal neuvěřitelných sedm branek a jako bonus přidal dvě asistence. Devět bodů ho rázem katapultovalo do čela kanadského bodování 1.ligy, což před zápasem čekal asi málokdo.

Dvanáct branek a jubilejní desátá výhra v sezóně. A-tým potvrdil roli favorita a dál pokračuje ve skvělých výkonech na domácí palubovce. Není čas příliš slavit, protože již ve středu čeká kluky další domácí zápas, tentokrát proti Torpedu Havířov.

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Kunratice 12:6
branky:
15. Michal Klápa, 18. Daniel Nicklas, 22. Daniel Nicklas, 26. Adam Zahraj, 34. Daniel Nicklas, 43. Tomáš Nushart, 46. Daniel Nicklas, 48. Jan Zavadil, 49. Daniel Nicklas, 52. Daniel Nicklas, 58. Michal Klápa, 59. Daniel Nicklas - 3. David Jirásek, 16. Jan Novotný, 30. Albert Kulík, 35. Jiří Lebeda, 39. David Jirásek, 53. Otakar Prášek; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 155; zásahy brankářů: Václav Zavadil 20 - Martin Petr 20; po třetinách: 2:2, 3:3, 7:1;