Úvodní minuty byly jak to tak u podobných sérií bývá takovou oťukávanou. Oba celky si vytvořily jen minimum šancí, které navíc gólmanům nenadělaly vážnější problémy. První vážnější akce přišla v sedmé minutě, kdy rychlý protiútok zakončil Tomáš Sovják a vstřelil první branku této série. Vyrovnání přišlo krátce po polovině úvodní třetiny, Jiří Lebeda povedenou střelou přes obránce srovnal na 1:1. O chvíli později stejný hráč vyslal do útoku Tomáše Navrátila a karlovarský útočník byl z podobné akce rovněž úspěšný. Povedenou pasáž uzavřel v sedmnácté minutě. Matyáš Velc nám stejně jako ve středečním Penalty Shot Battelu ukázal něco ze svého nájezdového umění a parádní kličkou zvýšil na 1:3.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí, ve třiadvacáté minutě je dostal na dostřel Jiří Halama. Brzy mohli i vyrovnat, za Danielem Váradim dokonce zazvonila tyč. Žádná další střela si však cestu do branky nenašla a tak znovu udeřili karlovarští, v přesilové hře Matyáš Velc posunul míček na Michala Klápu, který z ideální střelecké pozice zamířil přesně a ukončil tak čekání na branku v početní výhodě. Za nedlouho se náš výběr radoval znovu, Tomáš Nushart si seběhl na přihrávku Michala Strachoty zpoza branky a parádní střelou pod břevno zvýšil již na 2:5.

Třetí třetina začala domácím náporem, jenž vyústil v šestačtyřicáté minutě v branku Daniela Minicha. Poté na A-tým čekal další krizový okamžik v podobě oslabení. To však dokázal ubránit a krátce po jeho skončení opět udeřit. Jiří Lebeda s Ondřejem Hurtem předvedli parádní kombinaci, která by s klidem mohla aspirovat do ankety Zlatá helma a druhý jmenovaný krátce po svém návratu z trestné lavice zvýšil na 3:6. Domácí sice dokázali přispěchat s rychlou odpovědí, to však bylo z jejich strany vše. Veškeré další pokusy zlikvidovala karlovarská obrana ve spolupráci s jistým Danielem Váradim. Definitivní razítko pak dal jedenáct vteřin před koncem střelou do prázdné branky Tomáš Nushart. A-tým zvítězil 4:7 a v sérii hrané na čtyři vítězná utkání se ujal vedení 0:1.

Nedělní zápas nezačal pro náš výběr moc dobře. Otrokovice byly aktivnější a v šesté minutě šly po brance Františka Vykopala do vedení. Karlovarskému týmu v úvodní dvacetiminutovce kombinace příliš nefungovala, i přesto však dokázal srovnat. Schovaná střela Matěje Svatka zapadla přesně k tyči domácí branky. Vyrovnaný stav vydržel však jen necelé dvě minuty, Martin Ležatka zůstal zapomenutý za obranou a backhendovým pokusem překonal Daniela Váradiho.

Zpět do zápasu si karlovarští pomohli přesilovou hrou v polovině zápasu. Přihrávku od Michala Strachoty využil Matyáš Velc. Domácí si však dokázali vzít vedení potřetí v zápase na svou stranu a po gólu Petera Nehily ze třiatřicáté minuty vedli 3:2. Otrokovice poté dokázaly i odskočit, jejich gólu však předcházel faul a po úspěšné trenérské výzvě karlovarské lavičky tak zůstal stav beze změny. Srovnat mohl ze samostatného úniku Jiří Lebeda, ten byl však faulovaný a A-tým měl tak k dispozici trestné střílení. Toho se stejně jako v sobotu ujal Matyáš Velc a znovu byl úspěšný. Povedenou třetinu zakončil po rychlém protiútoku Michal Klápa a Hurricani poprvé v zápase vedli.

Třetí třetině dlouho kralovali brankáři, zejména náš Daniel Váradi musel vytáhnout opět několik špičkových zákroků. Rozdíl ve skóre tak byl stále nejtěsnější možný. To se změnilo až v sedmapadesáté minutě, kdy Michal Klápa zamířil přesně pod břevno a přiblížil svůj tým zisku druhého bodu. Panthers v závěru zkusili odvolat brankáře, ani to jim však nepomohlo. A-tým zvládl i druhé utkání série, tentokrát v poměru 3:5 a do Karlových Varů se tak vrací za stavu 0:2. Příští týden se pokračuje dalšími dvěma zápasy v Hale míčových sportů, kde vás budeme potřebovat.