Velmi solidně zaplněná hala poprvé ztichla v sedmé minutě, kdy po osvědčené spolupráci s Michalem Klápou otevřel gólový účet zápasu Michal Strachota. Domácí jakoby se nedokázali dostat do tempa a o pouhou půl minutu kapitulovali znovu, když Honza Zavadil zakončil rychle rozehranou standartní situaci do zcela odkryté klece. Poté se Chomutov přeci jen začal osmělovat a pomalu zaměstnávat Dana Váradiho v karlovarské brance. Ten odolával až do osmnácté minuty a bohužel nezůstalo u jednoho gólu, jedenadvacet vteřin před koncem se domácím povedlo srovnat.

Úvod druhé části nabídl více urputnou přetahovanou než nějakou krásnou florbalovou podívanou, krátce před polovinou zápasu však odešel na čtyři trestné minuty domácí Skuhrovec. Karlovarští zásluhou jemné teče Tomáše Nusharta početní výhodu a vrátil našemu týmu vedení. Zatímco závěr úvodní třetiny patřil domácím, tak v té druhé to byla parta Martina Kratochvíla, kdo hrál prim. Sedmdesát vteřin a branky Miloše Tyla, Dana Nicklase a Michala Strachoty znamenali že se šlo do kabin za stavu 6:2 v náš prospěch.

Do třetí třetiny vstoupil Chomutov s jasným cílem, zdramatizovat vývoj zápasu, karlovarští však skvěle a obětavě bránili, v sedmačtyřicáté minutě sice snížil Štěrba, to však byl poslední zápas do listiny střelců v tomto utkání. Dan Váradi totiž opět ukázal něco ze svého umění a společně se svými spoluhráči další drama odmítl.

A-tým zvládl těžký zápas na horké půdě Chomutova a po Znojmu přehrál další tým, který v úvodu sezóny disponoval skvělou formou, díky tomu zůstává v tabulce na třetím místě. A pokud vás zajímá další utkání našeho áčka, tak to se odehraje již příští neděli. Na domácí palubovce přivítáme Jaroměř.

DDQ Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 3:6
branky:
18. Tomáš Novotný, 20. Martin Schneider, 48. Jakub Štěrba - 7. Michal Strachota, 7. Jan Zavadil, 32. Tomáš Nushart, 37. Miloš Tyl, 38. Daniel Nicklas, 38. Michal Strachota; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 165; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 26 - Daniel Váradi 24; po třetinách: 2:2, 0:4, 1:0;