Skvěle zaplněná hala sledovala od úvodu nervózní duel, na obou aktérech bylo vidět, že si uvědomují jeho důležitost. Čekání na gól utnul v deváté minutě Michal Strachota, který nekompromisně uklidil míček pod horní tyč. Stejný hráč se v závěru úvodní periody prosadil ještě jednou, ještě před se do statistik zapsali dvakrát i brněnští hráči a stav tak byl nerozhodný.

V sobotu se našemu týmu druhá třetina příliš nepovedla a podle představ jim bohužel nevyšla ani nyní. Zajímavé šance sice byly, všechny střelecké pokusy však ztroskotaly na hostujícím gólmanovi. Naproti tomu Brno se dvakrát prosadit dokázalo a před závěrečnou třetinou tak vedlo 2:4.

Třetí třetina začala drtivým náporem Hurricanů, ani tentokrát koncovka nefungovala, tak jak by měla. Bulldogs hrozili hlavně z rychlých protiútoků, jeden z nich se jim povedlo v osmačtyřicáté minutě i zakončit a odskočit již do tříbrankového vedení. Svěřenci Míry Závory však zbraně nesložili a poté, co se prosadil Michal Strachota s Tomášem Nushartem to vypadalo, že se do zápasu vrátili. Místo srovnání však přišla studená sprcha v podobě dvou slepených zásahů. Michal Klápa sice ještě v power play snížil, byla to však jediná radost. Bulldogs už si závěr pohlídali a vynutili si pátý zápas.

Finále tak rozhodne až poslední pátý duel. Již není kam uhnout, ve středu se v Brně rozhodne, kdo se stane novým prvoligovým králem. Pokud by jste náhodou měli čas a chuť určitě pojeďte kluky podpořit. O víkendu do Míčovky zavítalo celkem 1183 diváků, což je naprosto neskutečné číslo. Pojďme kluky ve středu podpořit a ukázat, jak skvělé fanoušky ve Varech máme.

FB Hurrican Karlovy Vary - Bulldogs Brno 5:7
branky:
9. Michal Strachota, 18. Michal Strachota, 50. Michal Strachota, 53. Tomáš Nushart, 58. Michal Klápa - 16. Josef Žižka, 17. Martin Grlický, 35. Matěj Surkoš, 40. Tomáš Pešek, 48. Matyáš Němec, 53. Martin Grlický, 54. Lukáš Mráz; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 620; zásahy brankářů: Daniel Váradi 11, Václav Zavadil 4 - Jakub Haltmar 27; po třetinách: 2:2, 0:2, 3:3;