Úvod zápasu byl z obou stran dost opatrný, s několika střeleckými pokusy si gólmani poradili. První vážnější moment přišel v sedmé minutě, v ten moment šli domácí do čtyřech. Nabídnutou početní výhodu Vinohrady bleskově využily a Ivan Pergler z dorážky otevřel skóre. Domácí se poprvé mohli radovat v patnácté minutě, Ondřej Hurt posunul míček na Adama Zahraje, který tváří v tvář překonal Blumbergse. Závěr však opět patřil hostům, konkrétně Janu Procházkovi, který zůstal volný na malém brankovišti a poslal Vinohrady podruhé do vedení.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v prostřední pasáži, karlovarští se snažili o vyrovnání, většina jejich střeleckých pokusů však končila mimo a tak se k slovo znovu přihlásily Vinohrady. Štěpán Švejda zužitkoval standardní situaci a ranou pod břevno zvýšil na 1:3. To byla jediná změna stavu kterou diváci v hale a u televizních obrazovek viděli a na karlovarský výběr tak před závěrečnou třetinou čekala dvoubranková ztráta.

Třetí třetina začala ze strany domácích nejlépe jak mohla. Matěj Korbel chytrou přihrávkou našel na středu volného Michala Strachotu, který ve třiačtyřicáté minutě vstřelil kontaktní branku. Bohužel místo vyrovnání přišel výpadek a tři inkasované branky během necelých dvou minut, včetně jedné ve vlastní přesilovce, daly ambicím na body zásadní trhlinu. Další direkt schytali domácí ve dvaapadesáté minutě, kdy Daniel Gärtner zvýšil již na 2:7. Hurricani sice dokázali snížit díky osvědčené kombinaci Michala Strachoty s Michalem Klápou. Závěr zápasu přinesl ještě po jednom gólu na každé straně. Na konečných 4:8 snižoval v devětapadesáté minutě Ivan Tomčo.

A-tým ještě na startu třetí třetiny živil naději na body, bohužel mu nevyšel závěr zápasu a i před televizními kamerami si připisuje porážku. I přestože se nám nepovedlo bodovat tak najdeme na zápase jedno velké pozitivum. Tím je obrovská podpora z hlediště, kam vás přišlo celkem 520, což je nejvyšší návštěvnost v sezóně. Moc vám děkujeme a věříme, že nás dorazíte podpořit v neděli na souboj s Chodovem.