Zápas odstartoval podobně jako ten čtvrteční, více ze hry mělo Kladno, které šlo ve čtvrté minutě zásluhou Tomáše Chrousta do vedení. I v dalších minutách více drželi míček hosté, karlovarští se snažili hrozit především z rychlých protiútoků. Žádný se však neujal a tak se znovu prosadilo Kladno, dvacet vteřin před první sirénou zvýšil na 0:2 Matěj Stůj.

Další komplikace přišla ve dvaadvacáté minutě, kdy Filip Ullmann zvýšil dorážkou ve vzduchu na rozdíl tří branek. Když pak v přesilové hře přidal další gól Tomáš Chroust začala být situace kritická. Naději vykřesal krátce před polovinou zápasu parádní střelou do levé šibenice kapitán Michal Klápa. Kladno sice dokázal znovu odskočit díky Danielu Fišerovi, zbylé minuty druhé třetiny však již patřily našim borcům. Nejprve dostal dostatek prostoru Daniel Nicklas a střelou k tyči snížil, na něj navázal pěknou individuální akcí Michal Strachota. Pětadvacet vteřin před koncem pak zadělal na pořádné drama Miloš Tyl. Před poslední třetinou této sezóny tak bylo zaděláno na infarktový závěr.

Čtyřbrankové manko se definitivně rozplynulo ve třiačtyřicáté minutě. Michal Klápa přihrávkou přes celou šířku hřiště našel Matěje Korbela a karlovarský obránce ranou bez přípravy srovnal na 5:5. Po vyrovnávací brance jsme sledovali spíše opatrný průběh, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu, která by mohl rozhodnout o osudu celé sezóny. Zápas tak došel potřetí v sérii do prodloužení a opět se tak potvrdilo jak moc vyrovnané bitvy s Kladnem jsou.

V nastaveném čase stačilo k určení vítěze jen čtyřiašedesát vteřin, Michal Strachota přiťukl míček Danielu Nicklasovi a ten rozjásal narvanou Halu míčových sportů. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Daniel Kalaš, pro kterého to byl poslední zápas v karlovarském dresu.

Stálo to hodně nervů, sil a vlastně všeho, ale je to tam. A-tým v premiérové superligové sezóně odehrál neskutečných 44 z maximálního počtu 45 zápasů. Ten poslední, nejdůležitější se nevyvíjel vůbec dobře. Naši kluci však opět ukázali, že dokáží otáčet zápasy jako nikdo a v prodloužení spustil velkou euforii. Sezóna plná vzestupů a pádů je tedy u konce. A i když se nevyvíjela vždy ideálně, tak je opět úspěšná a i v té příští bude platit heslo KARLOVY VARY JSOU SUPERLIGOVÉ. Nyní čeká všechny v klubu zasloužený odpočinek, již brzy se však rozjedou přípravy na sezónu novou, kde samozřejmě všichni budete netrpělivě čekat, jaké hráče budete v Míčovce vídat. Děkujeme všem fanouškům za neutuchající podporu v průběhu celé sezóny a už teď se těšíme, až se s vámi v září opět uvidíme na Superlize.

Kompletní galerii z rozhodujícího duelu najdete jako tradičně na našem Flickru.

LUKÁŠ KORBEL