Chomutov

Chomutov se před sezónou nijak netajil svými ambicemi zabojovat o postup do nejvyšší soutěže. První podmínkou, aby se o to mohl pokusit je postup do play off, ke kterému zatím bez větších problémů směřuje. Tým ze severu Čech má na svém kontě zatím sedmnáct odehraných zápasů, ve kterých získal šestatřicet bodů, za což mu náleží v tabulce šesté místo. Má však o jeden zápas méně, čili může v případě výhry opět zamíchat kartami. Trenér Bocian se může opřít o vyrovnaný tým, hned pět hráčů se dokázalo dostat v probíhajícím ročníku před hranici pětadvaceti bodů, jen nejlepší Jakub Štěrba jich má na svém kontě jednatřicet.

Karlovy Vary

Karlovarští potřebují v posledním utkání tohoto roku zabrat, minulý víkend museli zkousnout hořkou pilulku v podobě těsné porážky ve Znojmě 5:6. Díky tomu se v tabulce propadli na čtvrté místo, na všechny své soupeře před sebou ztrácí díky vyrovnanosti tabulky shodně tři body. Nedělní zápas je tak důležitý vzhledem k udržení pozice v top čtyřce, na kterou si brousí zuby nejen Chomutov, ale i Kladno. Hurricani se budou chtít jistě opět opřít o stále neutuchající formu Dana Nicklase, který zatím bodoval ve všech letošních zápasech a stále drží pozici lídra kanadského bodování celé soutěže. Kromě toho budou chtít využít také skvělé formy na domácí palubovce, kromě Ústí v 1. kole si nikdo jiný už výhru neodvezl.

Vzájemné zápasy

Oba soupeři se letos již utkali, v 7. kole si po výsledku 6:3 odvezli z Chomutova tři body svěřenci Martina Kratochvíla. Dobře nedopadla pro severočeský tým ani poslední návštěva naší haly, když zde padl 2:9. Uvidíme, kdo se bude radovat nyní.

Poslední utkání roku 2021 je tady, kluci mají za sebou zatím celkem povedený průběh základní části a pro domácí zápasy to platí dvojnásob, tak by nebylo špatné přijít je podpořit, poděkovat jim za dosavadní výsledky a společně si užít čtvrtou adventní neděli.

Neděle 19. 12. 2021

HMS Karlovy Vary

17:00 FB Hurrican Karlovy Vary - DDQ Florbal Chomutov


LUKÁŠ KORBEL