Foto: ACEMA Sparta Praha

Ve Spartě se mu podařilo naplnit mnoho očekávání. Mimo jiné držet se mezi nejlepšími českými týmy, či se každý rok probojovat do semifinále nejvyšší soutěže. V anketě Florbalista sezóny, kterou každoročně vyhlašuje Český florbal, se v kategorii trenér mužů 2017/2018 umístil na druhém místě. Teď už si ale pojďme blíže představit, s čím Ondra Kašpárek k nám na západ přichází.

Ve florbalové komunitě Vás asi není potřeba představovat, pokud byste se měl ale popsat jedním slovem, jaké by to bylo a proč?

„NADĚJE. Já si vždycky říkám, že dokud mám alespoň teoretickou šanci na úspěch v tom, co si plánuji, anebo přeji, tak mám stále naději a jdu si za tím, aniž bych stahoval kalhoty před brodem. Naděje je dobrá věc, ta nejlepší ze všech!"

Kdo, nebo co Vás přimělo přijmout tuto příležitost vést klub na západě Čech?

„Jako první mě oslovil Michal Klápa, zda bych o tom popřemýšlel. Následně mě propojil s Jaroslavem Vébrem, který mi během dalších cca třech setkání poodkryl filozofii a nastavení klubu, což bylo to hlavní! Od úvodní schůzky jsem cítil, že s organizací, jakou jsou Karlovy Vary, mi dává smysl se spojit a jsem za to opravdu rád."

Jaké budou Vaše první kroky v roli trenéra ve Varech?

„První krok byl složit realizační tým a následně udělat plán letní přípravy. Druhým krokem bylo setkání s celým týmem."

Zmínil jste plán letní přípravy? Co na kluky z týmu chystáte?

„Letní příprava bude hodně pestrá. Krom klasických posilovaček, běhání, několika testování a soustředění, v ní budou nejrůznější sporty, jako fotbálek, beachvolejbal apod. Zároveň vždycky všude lpím na výborné partě. Tu pojedeme teď utužit na teambuilding do Krušných hor."

Čeká Vás tedy kemp. Jaké máte od prvního společného soustředění očekávání?

„Postupně se vzájemně budu se všema poznávat a bavit se o představách a očekáváních jak jednotlivců, tak celého týmu. Začneme tak hned budovat naší Superligovou identitu."

Kdo ostatní bude součástí trenérského týmu?

„Kondičními trenéry jsou Milan Gratzl a Marek Mandelbaum, se kterým jsem již v minulosti tři roky spolupracoval a jeho zkušenosti z nejvyšší fotbalové ligy se nám budou jednoznačně hodit. Vedoucím týmu je Josef Vostřel, který byl v minulosti s týmem Karlových Varů spojen. Přesně takového vedoucího jsem si přál a těším se na spolupráci s ním, protože od úvodního setkání vidím, jak je správně do florbalu zažranej a to mám rád. Tým doplní během letní přípravy ještě asistent a fyzioterapeut."

Karlovarští získali titul a postoupili do Superligy. Jaké jsou Vaše další cíle v nejvyšší lize?

„Ideálně se vyhnout play-down, Jednoznačné je setrvání v Superlize!"

Máte už nyní představu, na kterých klíčových hráčích budete tým stavět?

„Nejdřív chci kluky pořádně poznat, jak na sobě makají v letní přípravě a pak samozřejmě, jak na tom budou na hokejce. Chci na základy sestavy mít vlastní pohled."

Jak je to s posilami na příští sezónu? Počítáte s rozšiřováním kádru?

„S příchodem posil počítáme. Postupně budeme nové členy A-týmu představovat."

Na co se nejvíc těšíte během nové karlovarské spolupráce v kabině?

„Těším se na poznávání nových lidí a karlovarskou partu. Je to pro mě po pěti letech nová výzva a já mám výzvy nejvíc moc rád!"

Foto: ACEMA Sparta Praha