Dámy mají přednost, tak se jako první podíváme na výkony našeho dívčího týmu GFG. Ten tvořily hráčky Karlových Varů a Florbalu Sokolov. Naše dívky od úvodních zápasů předváděly skvělé výkony, bohužel v pátek jim chybělo trochu toho pověstného štěstíčka. To se změnilo v sobotu, fantastická jízda, která čítala celkem čtyři výhry ve skupině a rázem z toho byl postup do vyřazovacích bojů. Los turnaje byl bohužel nemilosrdný a v osmifinále, tak čekal náš rozjetý výběr přípravky, který byl nad síly výběru GFG. I tak si holky celý turnaj parádně užily a to včetně poturnajové návštěvy liberecké ZOO.

Když už jsme nakousli tým přípravky, tak ten měl v Liberci opět velmi dobrou základní skupinu, kde obsadil druhé místo. V play off to pak dlouho vypadalo, že se jim podaří navázat na zlato z Plzně minulý víkend a dojít si pro další zlato. Bohužel v semifinále našemu nejmladšímu celku vystavila stopku FBC Letka. Chuť si přípravka spravila alespoň v zápase o bronz a i tentokrát si tak veze domů medaile.

Hned dva týmy jsme pak měli v kategorii elévů. Tým White se rval o postup do play off do posledního zápasu, nakonec mu však těsně unikl. I přesto však na turnaji zapsal dvě výhry a ani v ostatních zápasech rozhodně nezklamal. Tým Blue si Nisa Open podmanil stylem start-cíl. Základní skupinu prolétl bez ztráty kytičky a ovládl jasně všech pět zápasů a ve své formě nepolevoval ani ve vyřazovacích bojích. V nich postupně přehrál Hradec Králové, Bystřici nad Pernštejnem a ve finále pak Black Angels. Po zásluze si tak elévové pověsili na krk zlaté medaile.

V Liberci jsme zanechali velkou stopu a určitě se sluší poděkovat všem hráčům a hráčkám za skvělou reprezentaci. Poděkování však patří i rodičům a dalším fanouškům, kteří nás dorazili podpořit a vytvořili nám v Liberci domácí atmosféru.

Foto: Flickr Nisa Open - Jakub Mokrý