Hodnocení výkonů našich starších žáků na turnaji od trenéra Filipa Moravce: „Na turnaj jsme odjížděli s očekáváním a spoustou otazníků, jak bude tým v zápasech fungovat. První zápas jsme byli docela silní na míčku a byli schopni si vytvářet tlak v útočném pásmu. Bohužel nás srážela efektivita a kvalita zakončení. Navíc jsme se ze začátku docela prali s obrannou fází, soupeř nás z našich chyb potrestal a nakonec vyhrál. Na druhý zápas jsme si věřili, soupeř nás však velmi rychle srazil zpátky na zem. Po vyrovnaném úvodu soupeř třikrát udeřil a bohužel, bylo po zápase. V tu chvíli už na hřišti zůstal jenom jeden tým, my jsme absolutně vyhořeli v obranné fázi, na míčku si nevěřili a zápas pouze dohrávali. Tahle facka nám ale nejspíš pomohla do dalšího dne, udělali jsme pár změn v sestavě a dokázali odehrát slušný zápas s Kladnem, kdy jsme k remíze přispěli opět naší nekvalitou v zakončení.

Poté začalo play-off, které bylo letos velmi kruté - prohra znamenala konec v turnaji. První zápas s Mladou Boleslaví se to podepsalo na obou týmech. Na starší žáky poměrně opatrná hra, obě obrany chtěly fungovat na 100%. Výsledek 1:0 pro nás ale znamenal postup do dalšího kola play-off. V utkání s Black Angels jsme měli dobrý začátek, hned v prvním střídání se nám povedlo dát gól, to ovšem z naší strany bylo všechno. Poté jsme se již hodně trápili při rozehrávce, míček nebyl tolik na našich holích, jak bychom si přáli a soupeř bohužel utkání otočil. Závěrečná hra v šesti se nám také nepovedla, obecně se ukázalo, že při hře na míčku máme ještě velké nedostatky a bude potřeba na nich hodně zapracovat během celé sezóny.

Jako přípravný turnaj před sezónou ovšem Salming Cup posloužil skvěle, dal nám spoustu důležité zpětné vazby, kterou jsme potřebovali ještě před prvními ligovými koly.“ 


Pozitivně na svůj výlet do Prahy budou vzpomínat elévové. Naši mladí hráči po celý turnaj předváděli skvělé výkony, které vyvrcholily v zápase o 3. místo a zisk bronzových medailí. A je tedy jasné, že i jejich trenéra Františka Truhláře jsme se museli zeptat na dojmy z celého víkendu.

„Na turnaj jsme odcestovali již v pátek odpoledne, jelikož první zápas na nás čekal v sobotu brzy ráno. Na Salming Cupu nám byla nalosována velmi těžká skupina, které jsme se však nezalekli, hned na úvod jsme porazili jasně silný tým Tatranu Střešovice, stejný obrázek hry pak nabídl i druhý duel proti Spartě, který opět skončil naší přesvědčivou výhrou. Závěr celé skupiny, to byl souboj s Mladou Boleslaví o první místo. V tomto utkání kluci obrovské odhodlání, když dokázali zvrátit nepříznivý vývoj a došli si pro skupinové prvenství. Ještě než se vrhneme na play off, tak bych chtěl poděkovat hráčům našeho A-týmu Adamu Zahrajovi a Ivanu Tomčovi, kteří s námi strávili celý sobotní program, kluky neustále podporovali a pomohli jim k vítězství skupiny.

V úvodu play off na nás čekal další nepříjemný soupeř a to Sparta Red, kterou jsem já osobně považoval za jednoho z hlavních favoritů. Za mohutné podpory v hale, kterou obstarali starší žáci a rodiče se nám povedlo toto utkání zvládnout v poměru 4:3 a postoupit do semifinále. Po tomto vyrovnaném a krásném souboji nám už pak trochu chyběly síly v semifinále, ze kterého jsme si odnesli naší první turnajovou porážku. Kluci na turnaj odjeli s jasným cílem odvézt si medaili a to se jim nakonec také povedlo. Druhému týmu Black Angels nedali šanci a mohli se radovat ze zaslouženého bronzu. Po závěrečném hvizdu již následovalo předávání medailí a poháru, po kterém jsme všichni s dobrou náladou a novými zážitky vyrazili domů.

Kromě týmového úspěchu jsme na turnaji mohli vidět řadu výborných individuálních výkonů. Gólově excelovalo především trio Matěj Plemeník, Jiří Dankanics a Dan Müller, turnaj se velmi povedlo také brankáři Filipu Lorenzovi. Ale nebylo to jen o těchto čtyřech borcích, každý hráč byl pro náš úspěch nesmírně důležitý a my už se všichni těšíme až se zase vydáme na nějaký další turnaj.“