Junioři

Junioři zahájili rok 2022 výjezdem do České Lípy, kde chtěli urvat další důležité body, které je vzhledem k vyrovnanosti soutěže mohli katapultovat tabulkou vzhůru. Nástup do zápasu napověděl, že by se jim to mohlo povést. V sedmnácté minutě totiž díky dvěma brankám Honzy Mašáta a jedné Martin Tvrdka vedli 3:1. Česká Lípa ještě dokázala snížit a do kabin se tak šlo za jednobrankového rozdílu. Jak se klukům první třetina povedla, tak ta druhá byla hodně mizerná. Čtyři góly v řadě znamenaly rázem tříbrankovou ztrátu. Ondra Ančinec a Jirka Šťovíček naštěstí ještě vykřesali naději. Ta však netrvala dlouho, Česká Lípa totiž opět vkročila do třetiny čtyřmi přesným zásahy, čímž v podstatě rozhodla o zisku třech bodů. Na karlovarské straně už v závěru pouze korigoval Jirka Šťovíček.

Hodnocení utkání trenérem Janem Smolkou: „Po dobrém vstupu do utkání, kde jsme přehrávali soupeře, přišel do druhé třetiny jiný tým. Přestaly nám fungovat základní prvky hry a nedokázali jsme proměňovat šance. Ve třetí části jsme otevřeli hru a po našich chybách, soupeř odskočil a my jsme nebyli schopni dotáhnout skóre. Děkujeme soupeři za zápas.“

FBC Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 10:6
branky:
7. Ladislav Pekárek, 20. Martin Tejnor, 24. Ladislav Pekárek, 27. Filip Cobl, 33. Václav Drahoš, 36. Ladislav Pekárek, 43. Ladislav Pekárek, 46. Oliver Šulc, 50. Ladislav Pekárek, 52. Ladislav Pekárek - 7. Jan Mašát, 13. Martin Tvrdek, 18. Jan Mašát, 37. Ondřej Ančinec, 40. Jiří Šťovíček, 53. Jiří Šťovíček; rozhodčí: Tadeáš Sidenberg - Michal Reczai; vyloučení: 4:2; využití: 2:0; diváků: 37; zásahy brankářů: Daniel Jukl 30 - Tomáš Heimerle 21, Jan Kolínek 1; po třetinách: 2:3, 4:2, 4:1;

U23

Tým U23 dál pokračuje za svým cílem, což je postup do vyšší soutěže. Další krůček mohl udělat v sobotu v Plzni, kde kluky čekal náročný dvojzápas. Proti Tachovu to bylo dlouho celkem gólově chudé utkání. V první třetině byla k vidění pouze jedna trefa, o kterou se postaral Honza Smolka. Od druhé třetiny už se svěřenci Míry Závory rozjeli, nasypali svému soupeři dalších pět gólů a došli si pro pohodlnou výhru 6:2. Řádila především dvojice Tomáš Zdeněk, který zapsal čtyři body (3+1) a Petr Nöbauer, ten mu na všechny góly nahrál.

FB Hurrican Karlovy Vary B U23 - Florbal Tachov 6:2
branky:
8. Jan Smolka, 14. Miroslav Luncar, 15. Tomáš Zdeněk, 32. Jan Mašát, 36. Tomáš Zdeněk, 36. Tomáš Zdeněk - 23. Adam Matulka, 34. Filip Čelovský; rozhodčí: Martin Štrunc - Václav Patera; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 26; zásahy brankářů: Alois Švabčík 9 - Michal Jerling 14; po třetinách: 1:0, 2:1, 3:1;

Ještě méně gólů viděli diváci ve druhém utkání proti Forsee Plzeň. V něm to ještě šest minut před koncem bylo po brance Petra Nöbauera pouze 1:0 a vypadalo to na drama do posledních minut. Poté Hurricani ukázali, kdo je lídrem soutěže a třemi trefami si zajistili další tři body, tentokrát po výsledku 4:0. Čistým kontem se prezentoval náš gólman Alois Švabčík.

FBC FORSEE PLZEŇ - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 0:4
branky:
21. Petr Nöbauer, 31. Jan Mašát, 35. Tomáš Zdeněk, 36. Petr Nöbauer; rozhodčí: Martin Štrunc - Václav Patera; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; zásahy brankářů: Jaroslav Anton 20 - Alois Švabčík 9; po třetinách: 0:0, 0:1, 0:3;

Dorost

Hodnocení dvojzápasu dorostenců od hlavního trenéra Filipa Moravce:
„Tenhle turnaj se těžko hodnotí. Nevím, jestli nás od začátku svazovala nervozita, nebo jsme se prostě po Vánocích nedostali ještě na úroveň, kterou bychom měli mít. I přes to, že tým byl složen téměř výhradně ze starších žáků, tak vím, že kluci mají na víc a můžou vyhrávat i proti dorostencům. Kladno se svou sestavou bylo nad naše síly, od první minuty soupeř diktoval tempo hry. Litvínov určitě byl hratelným soupeřem, bohužel na naše hole se vkradlo hodně nepřesností, příliš bázlivá a pomalá hra v útočném pásmu. Kluci se prostě nezvládli plně přizpůsobit nárokům této soutěže a proto prohráli. Přesto půjdeme do dalších turnajů s optimismem, protože věříme, že tihle kluci mají na to se rvát o výhry i proti týmům jako Litvínov, proti hráčům až o tři roky starším. Tyhle zkušenosti věříme, že prodají ještě letos na MČR starších žáků a samozřejmě v dalších sezonách.“

Mladší žáci

Tým White mladších žáků razil v neděli do Plzně, kde je čekal turnaj v rámci Plzeňské ligy. No a jak se jim dařilo nám přiblížil trenér Jaroslav Moravec.

„První turnaj nového roku v Plzeňské lize byl plný očekávání, užívali si kluci volna a „hřešili“ nebo už z nich rostou sportovci? Pravda bude asi někde napůl, ale své úlohy se zhostili na výbornou. První utkání turnaje je vždy otázka, zdali už jsme vzhůru nebo se probereme až po pár gólech v naší brance. Tentokrát jsme byli vzhůru a Tachovu nedovolili skórovat. Druhý zápas s FBC Plzeň sliboval drama a to přišlo, FBC na nás umí (nebo neumíme my na FBC?). V první půli prohráváme 0:1, začátek druhé půle 0:2 a na klucích byla znát obava. I v takových utkáních jde vidět jak kluci „zrají“, obavu a strach o výsledek vytěsnili z hlavy a otočili na 3:2, že by? Prásk a FBC srovnává na 3:3, kousek do konce a kluci ukázali obrovský tah na bránu a gól na 4:3, zápas poté dohráváme s míčkem na našich florbalkách. Obrovské emoce mohly vyplout na povrch jak u hráčů, tak u trenérů. Pro následující dva zápasy jsme si stanovili cíle jak a co chceme hrát. No ne vždy to vyjde. Po parádním výkonu proti FBC jsme v utkání proti oslabeným Gorilám rezignovali na předchozí výkon, zpomalili, na všech pozicích zbytečně zmatkovali a Gorily kousaly a dvakrát skórovaly. Na tenhle, byť vítězný zápas jsme museli rychle zapomenout a proti Interobalu zase začali hrát svou hru, roztahovat a přesnými nahrávkami zrychlovat hru a pohlídat dlouhé výhozy do brejků. Až na jeden moment se plán podařilo splnit a kluci ukázali, že co si řekneme dokážou převést do utkání a přidat k tomu i své malé Challenge domlouvané mezi sebou na střídačce. Kluci díky, když k tomu pokaždé přistoupíte stejně, ale i na tréninku, nemám o vás strach.“

Tým Black v sobotu vyrazil předvést něco ze svého umění do nedalekého Chodova. Na programu byly čtyři zápasy. Naši hráči vstoupili do turnaje dobře a proti domácím dokázali urvat vítězství, navíc s nulou vzadu, což vždycky potěší. V dalších zápasech je bohužel trochu zradila koncovka, která je připravila o další úspěchy. Nicméně si všichni turnaj užili a trenéři odchází s řadou nových poznatků, které zúročí v dalším průběhu sezóny.

Přípravka

Sobotní turnaj přípravky v Míčovce nabídl strhující podívanou. V akci byly tři naše týmy, které od brzkých ranních hodin rozdávaly florbalovou radost. Někomu se dařilo více, někomu méně, nejdůležitější je ale to, že se zlepšují každým turnajem a že hra baví, za což byli také náležitě odměněni z řad fandících rodičů, kterým se určitě také sluší poděkovat.